Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin, ja sa raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin, ja sa raste të
x

Sport

Tragjike/ Humb jetën 33-vjeçarja e Formula 1, mesazhi prekës pak para se të ndërronte jetë: Është një vrasës i heshtur dhe ai vret organet tuaja pa e ditur ju

Tragjike/ Humb jetën 33-vjeçarja e Formula 1, mesazhi prekës

U verbua nga njëri sy dhe kishte veshka të dëmtuara, këto ishin simptomat e rënda që i morën jetën në një moshë shumë të re punonjëses së Formula 1.

Khloe Atkinson ka ndërruar jetë 2 ditë pasi mbushi 33 vjeç në orët e para të 8 gushtit. Modelja ka pasur disa probleme shëndetësore dhe mësoi të jetojë me diabetin e tipit 1 për 10 vite.

Tragjike/ Humb jetën 33-vjeçarja e Formula 1, mesazhi prekës

Në shkurt ajo papritmas humbi shikimin në syrin e saj të djathtë dhe një javë më vonë u tha që kishte dështim të veshkave. Para se të vdiste Khloe kosumonte rreth 30 tableta në ditë dhe ishte në dializë në Spitalin Universitar Royal Stoke.

Tragjike/ Humb jetën 33-vjeçarja e Formula 1, mesazhi prekës

Në një intervistë për mediat e huaja, para se të vidiste, Khloe ka treguar se diabeti jeton në familjen e saj. Babai, vëllai dhe gjyshërit e saj vuajnë të gjithë nga kjo sëmundje.

“Unë u diagnostikova në moshën 21-vjeçare dhe në atë moshë të gjithë miqtë e mi shkonin nëpër festa duke pirë kokteile dhe alkool, ndërsa unë kufizohesha. Diabeti është një vrasës i heshtur dhe ai vret organet tuaja pa e ditur ju”, është shprehur ajo.

Tragjike/ Humb jetën 33-vjeçarja e Formula 1, mesazhi prekës

Një javë pas verbimit të syrit të djathtë, ajo përfundoi në spital në gjendje të rëndë dhe mjekët i thanë se veshkat e saj funksiononin vetëm  8% dhe dhe ishte shtruar në dializë derisa të gjente një donator. Për fat të keq vajza nuk gjeti një donator duke humbur jetën.

Tragjike/ Humb jetën 33-vjeçarja e Formula 1, mesazhi prekës