BREAKING NEWS

NJOFTIM I RËNDËSISHËM / Komiteti Teknik i Ekspertëve nxjerr masat e reja për të kufizuar përhapjen e Covid, mbyllen universitetet dhe konviktet, ja çfarë pritet të ndodhë me baret dhe restorantet në Shqipëri

NJOFTIM I RËNDËSISHËM / Komiteti Teknik i Ekspertëve nxjerr
x

Sport

Tragjike/ U pickua nga një insekt, humb jetën ish-kampioni i boksit

Tragjike/ U pickua nga një insekt, humb jetën ish-kampioni i boksit

Një ish-kampion boksi ka humbur jetën në Tajlandë pasi është pickuar nga një shumëkëmbësh helmues.

Dokmaipa Por Pongsaëang, 52 vjeç, vuante nga diabeti dhe pësoi shumë komplikacione pas helmimit.

Sipas vajzës së tij, i ndjeri refuzoi të shtrohej në spital derisa gjendja e tij u përkeqësua ndjeshëm.

Ai u dërgua me urgjencë në spital dhe më pas përfundoi në koma.

Dokmaipa ndërroi jetë në spitalin e Kalasin për shkak të infeksionit të rëndë në gjak të shkaktuar nga pickimi i shumëkëmbëshit.

Ish-sportisti mori pseudonimin “Purta e fuqishme e jugut”, pasi ka fituar kampionate të shumta në stilin tradicional të boksit, Muai Tai.

Tragjike/ U pickua nga një insekt, humb jetën ish-kampioni i boksit