BREAKING NEWS

Goditi agresorin që qëlloi kreun e opozitës, policia ndalon 2 truproja të Berishës

Goditi agresorin që qëlloi kreun e opozitës, policia ndalon 2
x
BREAKING NEWS

“Isha 10 metra larg, kur dëgjuam incidentin...”/ Neutralizoi agresorin që goditi Berishën, Erzen Breçani rrëfen momentin e ndërhyrjes: Lëvizje të dyshimta u kapën në oborrin e PD-së para protestë, por...

“Isha 10 metra larg, kur dëgjuam incidentin...”/ Neutralizoi
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës, Flamur Noka zbulon prapaskenat: Kam informacione të sigurta që tregojnë se...

Sulmi ndaj Berishës, Flamur Noka zbulon prapaskenat: Kam informacione
x
BREAKING NEWS

“Rrezikojmë të shkojmë në luftë civile”, Jozefina Topalli bën paralajmërimin e fortë: Uroj të reflektojmë, pasi...

“Rrezikojmë të shkojmë në luftë civile”,
x
BREAKING NEWS

"Gerti Shehu i infiltruar"/ Deklarata e fortë e deputetit të PD-së: Ja pse prokuroria ka lëshuar një dokument informal

"Gerti Shehu i infiltruar"/ Deklarata e fortë e deputetit të
x
BREAKING NEWS

Dhuna ndaj Berishës/ Klodiana Lala zbardh detaje tronditëse: Autori ka precedentë për plagosje, në momentin e sulmit dyshohet se ka pasur me vete...

Dhuna ndaj Berishës/ Klodiana Lala zbardh detaje tronditëse: Autori ka
x
BREAKING NEWS

“Ishte për t’u bërë”/ Dhunoi Sali Berishën, Klodiana Lala zbardh detaje të forta nga biseda e truprojës me autorin

“Ishte për t’u bërë”/ Dhunoi Sali
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Sali Berishës, reagon ashpër Ambasada Britanike: Dhuna nuk ka vend në demokraci, mbështesim...

Sulmi ndaj Sali Berishës, reagon ashpër Ambasada Britanike: Dhuna nuk
x

Sport

Trajneri/ Ilir Daja rinovon kontratën me Ballkanin e Kosovës

Trajneri/ Ilir Daja rinovon kontratën me Ballkanin e Kosovës

Suksesi në kampionatin kosovar dhe më tej në Ligën e Konferencës ka bërë që trajneri Ilir Daja të gjejë mbështetjen maksimale të drejtuesve të klubit në Kosovë, të cilët i kanë zgjatur kontratën ish-sulmuesit të disa skuadrave në kampionatin shqiptar. Kështu, referuar asaj që shkruajnë mediat sportive në Prishtinë, trajneri i Ballkanit, Ilir Daja, ka vazhduar bashkëpunimin me skuadrën suharekase edhe për dy vjet të tjera. Daja e mori drejtimin e Ballkanit në janar të këtij viti dhe fitoi kampionatin e Kosovës. Për Ballkanin ishte titulli i parë në histori të klubit, ndërsa trajneri nga Tirana, më pas u kualifikua edhe në fazën e grupeve të Ligës së Konferencës, që mbetet suksesi më i madh i ndonjë skuadre nga Kosova në garat evropiane. “Ilir Daja vazhdon kontratën edhe për 2 vite me kampionët. Timonieri që e drejtoi skuadrën tonë në sukseset historike i qëndron besnik Ballkanit deri në vitin 2024. Ky është vetëm fillimi, bashkë drejt arritjeve edhe më të mëdha”, ka shkruar Ballkani në “Facebook” të mërkurën. Mbetet të shihet se çfarë do të bëjë Daja me skuadrën në vazhdim si në kampionatin kosovar, ashtu dhe në Ligën e Konferencës, por në këtë të fundit shpresohet të paktën një fitore.