Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

TRAJNERI/ Joakim Lëv favorit për të pasuar Zidanin te Reali i Madridit

Postuar: 21/11/2017 - 07:48

Një lëvizje e fortë pritet të ndodhë verën e ardhshme sa u takon teknikëve. Ecuria jo bindëse këtë edicion e Zinedin Zidane në krye të Realit të Madridit, mund të sjell;ë largimin e francezit në fund të sezonit, për t’u zëvendësuar nga një tjetër emër i madh, Joakim Lëv. Një titull në La Liga dhe dy Champions League duket se nuk mjaftojnë që Zinedine Zidane të qëndrojë në krye të Realit të Madridit. “Los Blancos”, aktualisht 10 pikë larg Barcelonës në Primera Divizion pas 12 javëve të para të kampionatit, po kalojnë një situatë të vështirë, me presidentin Florentino Perez që po studion kandidatët e mundshëm për përiudhën post-Zidane. Emri i parë në listën e presidencës madrilene, sipas mediave spanjolle, është Joakim Loë, trajneri aktual i Kombëtares së Gjermanisë. Nëse Reali do ta mbyllë sezonin pas një trofe të rëndësishëm, i përzgjedhuri për të zëvendësuar francezin është Loë. Perez thuhet se ka nisur kontaktet e para me përfaqësuesit e gjermanit, që nga ana e tij e sheh me entuziazëm mundësinë e uljes në një stol të rëndësishëm, sic është ai i Realit të Madridit. 57-vjeçari është prej thuasje 12 vjetësh në krye të “Pancerave” dhe me shumë mundësi do t’i japë fund me kombëtaren pas “Rusi 2018”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 14

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/02/2018 - 19:11

Takimi mes Vllaznisë dhe Teutës nisi me 1 minutë heshtje, sfidën që po zhvillohet në Shkodër.

Postuar: 19/02/2018 - 07:50

Pas fitores së medaljes së artë nga atletët shqiptarë në Lojrat Ndërkombëtare të Sallave të Mbyllura që u mbajtën ditën e djeshme në Stambolli, një urim ka ardhur  edhe nga

Postuar: 18/02/2018 - 10:49

Futbolli shqiptar po përjeton momente ankthi që lidhen me një vendim të pritshëm disiplinor për klubin e Skënderbeut të Korçës, i cili rrezikon 10 vjet përjashtim nga kompeticio

Postuar: 18/02/2018 - 10:47

Barcelona barazoi javën e kaluar me Getafen duke u dhënë mundësinë rivalëve të Atletiko Madrid të afrohen në renditje deri në 8 pikë dhe duke vënë në pikëpyetje aftësinë e katal

Postuar: 18/02/2018 - 10:41

Për të kuqtë e Partizanit nuk ka qetësi.

Postuar: 17/02/2018 - 19:17

Ditë historike për Shqipërinë. Dy atletë janë shpallur kampionë në Mitingun Ndërkombëtar të Sallave të Mbyllura në Stamboll të Turqisë.

Postuar: 17/02/2018 - 18:27

Atletja Luiza Gega ka dalë e para në garën ballkanike të 3000m, që u zhvillua në Stamboll.