BREAKING NEWS

Nga xhelozia e tek droga, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau të dashurën 19-vjeçare në Greqi

Nga xhelozia e tek droga, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau
x
BREAKING NEWS

Krim i paralajmëruar? Vrau të dashurën 19-vjeçare, çfarë shkruante mes vuajtjeve shqiptari në rrjete sociale

Krim i paralajmëruar? Vrau të dashurën 19-vjeçare,
x
BREAKING NEWS

Primaret për garën e 14 majit! Berisha ‘heq dorë’ nga 4 bashki, detajet e fundit nga procesi i 'Rithemelimit'

Primaret për garën e 14 majit! Berisha ‘heq dorë’ nga
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë zbulon bilancin ditor

COVID në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë zbulon
x
BREAKING NEWS

BE vjen të martën në Tiranë, zbardhen marrëveshjet që priten të firmosen

BE vjen të martën në Tiranë, zbardhen marrëveshjet
x
BREAKING NEWS

Bordi nuk gjen "qetësi" tre ditë para protestës ‘luan’ me çmimet e karburanteve, ndryshon sërish çmimin e naftës pa kaluar ende 24 orë nga ndryshimi i ditës së kaluar

Bordi nuk gjen "qetësi" tre ditë para protestës
x
BREAKING NEWS

Do agravoi situata në protestën e opozitës? Ambasada e SHBA-së del me thirrjen urgjente ndaj amerikanëve që jetojnë në Shqipëri

Do agravoi situata në protestën e opozitës? Ambasada e
x
BREAKING NEWS

HARTA- LIVE/ Po vjen stuhia e fortë! Shtrëngata shiu të shoqëruara me rrufe dhe erë të fuqishme/ Çfarë do të ndodhë përballë Vlorës dhe Himarës

HARTA- LIVE/ Po vjen stuhia e fortë! Shtrëngata shiu të
x

Sport

Trajneri/ Martini nis drejtimin e Teutës, ndez atmosferën tek “djemtë e detit”

Trajneri/ Martini nis drejtimin e Teutës, ndez atmosferën tek

Në Superiore ditët e fundit ka pasur shumë ndryshime në pankina. Një pjesë për shkak të rezultateve të dobëta e një pjesë për t’u dhënë grupeve përkatëse një impuls të ri. Duket se tek Teuta e Durrësit kanë menduar për të dy këta elementë përderisa larguan Bledi Shkëmbin, një nga teknikët e rinj më cilësorë, për të sjellë Edi Martinin, një trajner që ka më shumë përvojë e njëherësh që e ka drejtuar me sukses ekipin durrsak. Kështu, edhe zyrtarisht, Edi Martini ulet në stolin e Teutës. Klubi bregdetar, me anë të një postimi në kanalet zyrtare, ka njoftuar arritjen e marrëveshjes me trajneri shkodran, që nis kështu përvojën e tretë te “Djemtë e Detit”. Fillimisht e ka drejtuar në sezonin 2010-2011, më pas nga në periudhën 2019-2022, që kulmoi me rikthimin e skuadrës te titulli kampion pas thuajse tri dekadash. Edi Martini merr vendin e lënë bosh nga Bledi Shkëmbi, i cili u largua nga detyra për shkak të rezultateve të dobëta. Në drejtimin e Shkëmbit, Teuta në 14 ndeshje në këtë sezon ka grumbulluar vetëm 8 pikë, duke u pozicionuar në vendin e fundit. Por edhe Martini do ta ketë të vështirë të bëjë përpara me këtë grup, ndaj Teutës do t’i duhet të bëjë lëvizje urgjente në merkato.