Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Trajneri/ Murinjo rinovon kontratën me Junajtid, do të fitojë 75 mln euro në 5 vjet

Postuar: 13/10/2017 - 07:49

Mançester Junajtid kërkon të “blindojë” portugezin Hoze Murinjon me megakontratën prej 75 milionë eurosh deri në vitin 2022. Tekniku i djajve të kuq nuk duket të ketë kundërshtime dhe pritet të firmosë kontratën që do të përkthehet në ndalesën më të gjatë të karrierës së tij. Mançester Junajtid ka fluturuar këtë sezon në drejtimin e Murinjos, me klubin e “Old Trafford” që ndan vendin e parë të klasifikimit të Premierës League me Mançester Siti. 54-vjeçari portugez është trajneri më mirë i paguar në botën e futbollit, përkrah kolegut dhe rivalit të Manchester Sitit Pep Guardiola, me të dy teknikët që respektivisht fitojnë plot 250 mijë paund në javë. Kjo pagesë pritet të mbetet e njëjtë për Mourinhon por shpërblimi, i tij në rast trofesh dhe fitoresh do të ngjitet në stratosferë. Detajet e fundit të kontratës janë ende duke u përpiluar. Në verën e vitit 2016 Murinjo firmosi kontratën trevjeçare me Junajtid por si drejtuesit e klubit anglez ashtu edhe vet tekniku janë të bindur se kanë një partneritet ideal, ndaj palët janë shumë kënaqura për zgjatjen e afatit kohor të bashkëpunimit. Progresi i Murinjos me këtë ekip në vetëm 1 vit e gjysmë ka impresionuar drejtuesit e anglez si dhe ka bërë që të fitojë afeksionin e tifozëve, të cilët do ta kenë teknikun edhe për 5 vitet e ardhshme.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2017 - 07:57

Humbja e Juventusit në “Juventus Stadium” brenda në Torino ndaj Lacio, me shifrat 2-1, ka sjellë në plan të parë dobësinë e “Zonjës së Vjetër” për të menaxhuar epërsinë e rezultatit dhe pasigurinë e saj në lojë, shprehur me numrin e madh të pësimit të golave në këto ndeshje të para

Postuar: 17/10/2017 - 07:56

Është publikuar tashmë renditja e FIFA-s për kombëtaret pas ndeshjeve të fundit eliminatore dhe Italia mund të buzëqeshë, pasi është përmirësuar me dy pozicione, duke marrë kësh

Postuar: 17/10/2017 - 07:55

Interi fitoi derbin me Milanin mbrëmjen e së dielës, një superndeshja e luajtur në “San Siro”, ku shkëlqeu sidomos sulmuesi argjentinas Mauro Ikardi që realizoi të t

Postuar: 17/10/2017 - 07:53

Serbët kanë frikë mos përsëriten aktet e dhunës që ndodhën tre vjet më parë në Beograd midis përfaqësueses serbe dhe asaj shqiptare në kuadër të eliminatoreve të Europianit &ldq

Postuar: 17/10/2017 - 07:52

Trajneri Ilir Daja po e përgatit Skënderbeun në mënyrën më të mirë të mundshme për ndeshjen e së enjtes kundër Partizanit të Beogradit, një ndeshje që tejkalon përmasat sportive

Postuar: 17/10/2017 - 07:48

FIFA publikoi ranglistën e ekipeve kombëtare anëtare të saj për muajin tetor, ku bie në sy rënia me plot 5 vende e Shqipërisë, e cila pozicionohet tashmë në vendin e 71-të.

Postuar: 17/10/2017 - 07:46

Nuk mund të gabonte Kukësi dje në stadiumin e tij përballë Teutës dhe me një fitore që erdhi e vështirë dhe me ankth në minutat e fundit, ekipi kuksian ruan ritmin me kryesuesit