Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Trajneri/ Spaleti: Unë s’jam nga ata që gjej armiq në skuadër

Postuar: 23/11/2017 - 07:40

Serie A e këtij sezoni njeh shumë skuadra që rivalizojnë për titullin. Natyrisht, një nga favoritet është Juventusi, skuadër që ka fituar shumicën e trofeve të futbollit italian gjatë viteve të fundit, duke bërë ligjin në “Scudeto”. Por këtë edicion janë në gatë për titullin edhe Napoli, kryesuesi aktual i Serisë A, Roma, Lacio dhe padyshim Interi. Ky i fundit është me një ecuri fantastike dhe besohet se do të jetë së bashku me Napolin dhe Juven si rival deri në momentin e fundit. Por në radhët e zikaltërve ka vazhdimisht probleme të brendshme. Këtë herë ka të bëjë me mosaktivizimin e një grupi lojtarësh. Por trajneri i Interit, Luciano Spaleti, ka shpërthyer nëpërmjet një statusi në Instagram, në lidhje me komentet e shpeshta të ditëve të fundit. Tekniku i Interit është shprehur se ndeshjet fitohen të bashkuar dhe se në skuadrën e tij nuk ka titullarë dhe të përjashtuar. “Vetëm në mendjen e armiqve mund të ekzistojë dallimi mes titullarëve dhe të lënëve jashtë. Ndeshjet fitohen së bashku, gjatë gjithë javës. Gjithmonë e më shumë të bashkuar, gjithmonë e më shumë Inter”, shkroi Spaleti në llogarinë e tij në Instagram. Luçiano Spaleti ka fituar simpatinë e publikut zikaltër, të cilët ekzaltohen kur spikeri prezanton emrin e tij në ditët e ndeshjes. Përtej pritshmërive, tekniku zikaltër ka arritur të ndërtojë një skuadër mjaft konkurruese, që ia ka dalë të grumbullojë plot 33 pikë në 13 javët e para, duke u renditur në vendit e dytë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 33

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2018 - 08:11

Cristiano Ronaldo ka zgjedhur Londrën për të pushuar me familjen, pas pushimit të klubeve, për shkak të ndeshjeve të kombëtareve.

Postuar: 13/11/2018 - 08:01

 Deschamps kundër Dembelè?

Postuar: 13/11/2018 - 07:30

 Gazetari sportiv Gëzim Sinemati ka thelluar kritikat ndaj trajnerit të Shqipërisë Panucci p

Postuar: 13/11/2018 - 07:19

Juventusi shkatërroi Milanin 2-0 mbrëmjen e të dielës, duke u konfirmuar si skuadra e vetme favor

Postuar: 13/11/2018 - 07:18

Trajneri Kristian Panuçi u shfaq dje në konferencë për shtyp, ku argumentoi zgjedhjet e bëra në k

Postuar: 13/11/2018 - 07:16

Java e 13-të e Kategorisë Superiore u mbyll sot me duelin e fundit Kukësi-Teuta, e luajtur në sta

Postuar: 12/11/2018 - 22:17

Ish-tekniku i Kombëtares Shqiptare të futbollit, Xhani De Biazi ka surprizuar edhe njëherë me dek