BREAKING NEWS

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që mund të përmbysë rezultatin në Shkodër

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që
x
BREAKING NEWS

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti që lë mandatin për t’u bërë kryebashkiak (Emri)

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti
x
BREAKING NEWS

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe bën denoncimin e bujshëm

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”,
x
BREAKING NEWS

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të policisë: Operacion i gabuar, ja çfarë duhej bërë

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të
x
BREAKING NEWS

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh detajet e forta nga atentati i Ylli Brahimit: Atentatorët bllokuan valët e kamerave

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa
x
BREAKING NEWS

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po luan me mendjen e Berishës, në momentin...

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po
x
BREAKING NEWS

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje nga hetimi: Ja çfarë pritet të ndodhë

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje
x

Sport

Trajneri/ Tite provokon: Do të kërcejmë tani e tutje pas çdo goli

Trajneri/ Tite provokon: Do të kërcejmë tani e tutje pas

Brazili bën art me lojën e tij dhe po me art i feston golat dhe fitoret, me një lloj vallëzimi të veçantë. “Kërcimi i pëllumbave”, mënyra se si ekipi i Brazilit feston pas golave dhe fitoreve, në të cilën u përfshi edhe trajneri Tite, gjatë ndeshjes Brazil-Kore e Jugut, po bën xhiron e botës. Trajneri i brazilianëve, i shtyrë nga Riçarlison (shpikësi i kërcimit) pas fitores 3-0, u bashkua në festën e ekipit të tij, gjë e cila solli diskutime të shumta më pas, pasi u pa si mosrespektim i kundërshtarit. Duke folur në konferencën për shtyp, në prag të ndeshjes çerekfinale të Kupës së Botës, Katar 2022, Tite theksoi se është në kulturën e Brazilit që golat t’i festosh me kërcim. “Është në kulturën braziliane kur shënon një gol. Nuk është kurrë mungesë respekti. Dhe ne do të vazhdojmë ta bëjmë në mënyrën tonë, sepse nuk po tregojmë mungesë respekti ndaj askujt”, deklaroi ai.