BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Berisha zbulon si do të ndahet kandidatët e këshillave bashkiakë me PL e aleatët

Zgjedhjet e 14 Majit/ Berisha zbulon si do të ndahet kandidatët e
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet lokale/ Berisha mbledh Kryesinë, ja çfarë pritet të vendoset

Zgjedhjet lokale/ Berisha mbledh Kryesinë, ja çfarë pritet
x
BREAKING NEWS

Përfundon mbledhja, PS zyrtarizon kandidatët për secilin qark, ja EMRAT

Përfundon mbledhja, PS zyrtarizon kandidatët për secilin qark, ja
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Zbulohen emrat, ja kush janë kandidatët e PS për qarkun Tiranë

Zgjedhjet e 14 Majit/ Zbulohen emrat, ja kush janë kandidatët e PS
x
BREAKING NEWS

Zbulohen kandidatët për kryetarë bashkie në Elbasan, ja emrat

Zbulohen kandidatët për kryetarë bashkie në Elbasan, ja
x
BREAKING NEWS

Kandidatët e PS-së për qarkun Shkodër, Elisa Spiropali zbulon emrat

Kandidatët e PS-së për qarkun Shkodër, Elisa Spiropali
x
BREAKING NEWS

14 maji/ Ben Andoni zbardh skenarin dhe bën paralajmërimin e fortë: Do ketë bojkot masiv, zgjedhjet më të dobëta të zhvilluara ndonjëherë

14 maji/ Ben Andoni zbardh skenarin dhe bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

E frikshme/ Bota në prag të luftës nukleare? Putin nënshkruan marrëveshjen me Lukashenkon: Do vendosim armë bërthamore në Bjellorusi

E frikshme/ Bota në prag të luftës nukleare? Putin
x

Sport

Trajneri/ U eliminua në Botëror, Bento largohet nga Koreja e Jugut

Trajneri/ U eliminua në Botëror, Bento largohet nga Koreja e Jugut

Eliminimi në Botëror kushtëzon, qoftë edhe kur humbet ndaj Brazilit. Në të vërtetë Koreja e Jugut aq mund të bënte, s’kishte potencial më shumë përballë “Selecaos” me aq shumë kualitet në përbërjen e saj. Kështu, pak orë pas eliminimit nga Kupa e Botës, portugezi Paulo Bento ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit të Koresë së Jugut. Koreja e Jugut pësoi humbje të thellë 4:1 nga Brazili të hënën mbrëma për t’u eliminuar në 1/8 e finales të turneut të Katarit. Bento ka qenë në krye të Koresë së Jugut prej vitit 2018 kur zëvendësoi të larguarin Shin Tae-yong. Në Katar, Bento e udhëhoqi Korenë e Jugut për herë të parë përtej fazës së grupeve në Botëror që nga viti 2010. Në tri ndeshje të luajtura në fazën e grupeve, Koreja e Jugut shënoi një fitore, një barazim dhe një humbje. “Me duhet të mendoj për të ardhmen, por ajo nuk do të jetë te Koreja e Jugut. Do të pushoj pak dhe pastaj do të shoh opsionet. Kam njoftuar lojtarët dhe federatën për largimin tim, vendim të cilin e kam marrë në muajin shtator”, tha Bento, i cili shtoi se është krenar me paraqitjen e Koresë së Jugut në këtë Botëror.