BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x
BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x
BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x

Sport

Transferimi/ Çinari nuk zgjedh Partizanin, firmos për Shkëndijën e Tetovës

Transferimi/ Çinari nuk zgjedh Partizanin, firmos për

Merkato po jep efektet e para të saj në radhët e klubeve shqiptare, pasi disa lëvizje afruese janë bërë e shumë të tjera pritet të federohen, por ka dhe largime të rëndësishme që u kanë sjellë klubeve jo pak shqetësime. Kampionati shqiptar është i varur nga lojtarët e huaj, ndërkohë që ka pak vëmendje ndaj lojtarëve që kanë dalë nga akademitë e klubeve tona. Një nga lojtarët që po përpiqet të krijojë një profil më të lartë për veten është sulmuesi shkodran Erald Çinari, i cili nuk ka preferuar të kthehet tek Partizanit, sikurse përflitej gjatë tërë këtyre ditëve, por ka zgjedhur që aventurën e tij ta vazhdojë në Maqedoninë e Veriut me Shkëndijën e Tetovës. Lajmin e ka bërë me dije vetë klubi kuqezi duke konfirmuar transferimin e sulmuesit 26-vjeçar. Për të ishin të interesuara shumë klube nga Superiorja pas përfundimit të kontratës në Turqi me Samsunsporin, mes tyre dhe ish-klubi i tij, Partizani. Gjithsesi, duket se klub i shqiptar i Maqedonisë së Veriut ka arritur të mposhtë konkurrencën me klubet e Superiores dhe ka siguruar shërbimet e Çinarit. Lojtari ka cilësi dhe eksperiencë, kështu që mund të ndihmojë mjaftueshëm për të rritur objektivat e Shkëndijës.