Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Transferoi sulmuesin serb për 60 milionë € te Reali, menaxheri i famshëm shqiptar shpallet në kërkim ndërkombëtar (EMRI)

Postuar: 18/09/2019 - 16:46

Transferimi i bujshëm i sulmuesit serb Luka Jovic nga Eintracht Frankfurti te Real Madridi për shifrën e 60 milionë € ka nxitur drejtësinë gjermane të nisë hetimet ndaj menaxherit të tij me origjinë shqiptare Fali Ramadani.

Lëvizjet në karrierë të sulmuesit Jovic në të kaluarën kanë ngjallur dyshime për manipulim financiar nga menaxheri me origjinë nga Tetova.
Precedenti nis në kohën kur Jovic u transferua nga Ylli i Kuq i Beogradit te qipriotët e Apollon Limasolit në janar të 2016. Klubi i garantoi sulmuesit 14.400 € në muaj në sezonin e parë dhe dyfishim të pagës në sezonin e dytë dhe të tretë. Por, çuditërisht 6 ditë më vonë, lojtari prezantohet te Benfica, ku do të përfitonte plot 50 mijë € në muaj.

Në këtë pikë ngrihen dyshimet e mëdha, Limasol pagoi për të riun 1.35 milionë €, ndërsa Benfica siguroi një shifër tepër të lartë, 6.55 milionë €. Marrëveshja u iniciua nga kompania e Fadil Ramadanit, me seli në Karaibe.

Edhe aktiviteti financiar i 56-vjeçarit Ramadani ngjall dyshime. Në vitin 2012 në bashkëpunim me Nikola Damjanac zhvendosën selinë e kompanisë së menaxhimit të lojtarëve ‘’Lian Sports GmbH’’ nga Berlini në Maltë. Ramadani u justifikua atë kohë se ishulli ofronte kushte më të mira për zhvillim të biznesit.

Ramadani operon nëpërmjet disa kompanive në Qipro, Maltë dhe Karaibe. Ai nuk është shfaqur në publik prej kohësh, ndërsa autoritetet gjermane aludojnë se ai po fshihet në Karaibe.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 07:26

Liga e Kampioneve u kthye mbrëmë me duelet e xhiros së tretë të saj, ku spikatën fitoret e skuadrave të mëdha, ku Bajerni, Siti dhe Paris San Zhermen bëjnë një hap drejt kualifikimit.

Postuar: 23/10/2019 - 07:24

Kombëtarja luajti dy ndeshje mjaft të mira në tetor, në kuadër të eliminatoreve të Euro-2020, në

Postuar: 23/10/2019 - 07:23

Teuta ndodhet në vend të parë në Superiore, me meritë, duke grumbulluar 15 pikë në 8 javët e para

Postuar: 22/10/2019 - 08:26

Atletja, Luiza Gega na ka përfaqësuar denjësisht ku ka arritur që të dalë e treta në garën 3000m

Postuar: 22/10/2019 - 07:34

Juventusi ka bërë ndryshime në lojë krahasuar me kohën kur drejtonte Masimiliano Alegri, ndërkohë

Postuar: 22/10/2019 - 07:33

Një nga futbollistët e Kombëtares kuqezi që është angazhuar fuqishëm në këto eliminatore të Europ

Postuar: 22/10/2019 - 07:31

Kampionati do të vijë me një valë ndeshjesh të ngjeshura në këtë periudhë, pasi do të luhen dy xh