Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tre kombëtare vihen në gjurmët e yllit 16-vjeçar të Barcelonës, e pabesueshme çfarë humb ai nëse zgjedh më të mirën

Postuar: 16/09/2019 - 16:12

Ai është shndërruar në lojtarin më të ri që shënon në La Liga dhe ofertat për Ansu Fati tai janë të shumta. Nuk bëhet fjalë për klubet më të rëndësishme në Europë, por për 3 kombëtare.

16 vjeçari i ka mahnitur të gjithë me paraqitjet e tij te Barcelona dhe Spanja është gati të përfitojë në këtë plan. Sipas zërave në shtetin iberik, për sulmuesin, Federata e Futbollit "La Roja" po planifikohet një ftesë e tij në Kupën e Botës U-17.

Fati është në pritje të pajisjes me pasaportë spanjolle dhe me ta marrë menjëherë mund të telefonohet për turueun që zhvillohet në Brazil midis 26 tetorit dhe 17 nëntorit. Vetë Fati ka vendosur që të luajë për Spanjën edhe pse ai është gjithashtu i përshtatshëm për Portugalinë ose Guinea-Bissau.

Nëse do të grumbullohet me kombëtaren e Spanjës, 16 vjeçari do të humbasë pesë ndeshje në kampionat, përkatësisht duelet kundër Eibar, Real Madrid, Valladolid, Levante dhe Celta, si dhe dy takimet e Champions League kundër Slavia Prague.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 07:26

Liga e Kampioneve u kthye mbrëmë me duelet e xhiros së tretë të saj, ku spikatën fitoret e skuadrave të mëdha, ku Bajerni, Siti dhe Paris San Zhermen bëjnë një hap drejt kualifikimit.

Postuar: 23/10/2019 - 07:24

Kombëtarja luajti dy ndeshje mjaft të mira në tetor, në kuadër të eliminatoreve të Euro-2020, në

Postuar: 23/10/2019 - 07:23

Teuta ndodhet në vend të parë në Superiore, me meritë, duke grumbulluar 15 pikë në 8 javët e para

Postuar: 22/10/2019 - 08:26

Atletja, Luiza Gega na ka përfaqësuar denjësisht ku ka arritur që të dalë e treta në garën 3000m

Postuar: 22/10/2019 - 07:34

Juventusi ka bërë ndryshime në lojë krahasuar me kohën kur drejtonte Masimiliano Alegri, ndërkohë

Postuar: 22/10/2019 - 07:33

Një nga futbollistët e Kombëtares kuqezi që është angazhuar fuqishëm në këto eliminatore të Europ

Postuar: 22/10/2019 - 07:31

Kampionati do të vijë me një valë ndeshjesh të ngjeshura në këtë periudhë, pasi do të luhen dy xh