BREAKING NEWS

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas deklaratën dhe zbardh prapaskenat

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas
x
BREAKING NEWS

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e forta për kokainën në Fier: Drejtuesit s’jetojnë dot më të qetë

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë kishte në Shqipëri, ishte destinuar për...

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë
x
BREAKING NEWS

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe paralajmëron: Grupet po sofistikohen, SPAK punon me standard të dyfishtë

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe
x
BREAKING NEWS

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do votoj asnjë në primare, opozita po shkon drejt turpërimit

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do
x
BREAKING NEWS

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi për të uruar Pavarësinë e Shqipërisë (VIDEO)

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi
x
BREAKING NEWS

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri shqiptar, zbardhen detajet (EMRI)

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri
x
BREAKING NEWS

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një të tillë, kurrë mos iu afroni, përcilleni me përbuzje dhe përçmim

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një
x

Sport

Trezege: Leao mund të rezultojë njëshi i Botërorit të Katarit

Trezege: Leao mund të rezultojë njëshi i Botërorit të

Ish-sulmuesi i Juves, David Trezege, thotë se sulmuesi 23 vjeçar Leao pritet që të luajë një rol kryesor për Portugalinë në turne, që është turneu i tij i parë për Kombëtaren. Botërori pritet po ashtu të këtë një ndikim të madh për të në merkato, me kontratën e tanishme të tij me Milan që skadon në qershor të vitit 2024. Duke folur për SportËeek, Trezeguet ka folur fjalë të mira për Leao dhe pritjet e tij që ka për sulmuesin e Milanit në Botëror. “Leao mund të jetë njëri nga protagonistët e Botërorit. Ai është lojtar ndryshe. Është e vërtetë që për momentin ai është vendimtar në ligë dhe më pak në Ligë të Kampionëve, por ai po rritet”. “Mendoj që ai do ia del edhe më mirë nëse argëtohet. Nëse ai argëtohet më shumë, ai është fantastik për ta parë, për shkak se në fushë ai nuk vuan, ai madje as nuk djersitet”. 23 vjeçari Leao ishte një figurë suksesi në Milan sezonin e kaluar duke shënuar 11 gola dhe bërë 10 asiste në 34 ndeshje në Serie A. Këtë sezon ai është njëjtë i rëndësishëm për Kuqezinjtë, duke shënuar shtatë gola dhe kontribuar me nëntë asiste në 20 ndeshje të ligës dhe Ligës së Kampionëve deri me tani.