Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tripleta e Ronaldos, Leo Messi ka dy fjalë për portugezin

Postuar: 14/03/2019 - 16:07

Tripleta e Cristiano Ronaldos ndaj Atletico Madrid i mahniti të gjithë, sidomos tifozët e skuadrës torineze, Juventus. Por, forma e treguar nga Luzitani ka tërhequr vëmendjen edhe të rivalitet të tij kryesor, Lionel Messi. "Pleshti" argjentinas e ka cilësuar paraqitjen e Ronaldos si magjike. 

Kush më bëri përshtypje? Deri tani kanë ndodhur shumë gjëra por ajo që bëri Cristiano te Juventus ishte një surprizë e madhe. Unë prisja një Atletico tjetër. Juventusi ka shumë potencial. Ata patën një natë magjike me këto tre gola. Tani të gjitha ekipet janë të forta. Unë nuk mund të zgjidhja një kundërshtar."-komentoi Messi për faqen zyrtare të FIFA-s.

Paraqitjes së Cristiano Ronaldos ndaj Atleticos së Madridit, Messi iu përgjigj me dy gola dhe dy asiste, në fitoren 5-1 që Barcelona arriti ndaj Olympique Lyonnais.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/03/2019 - 19:52

Lojtari portugez Fabio Mendes ka vdekur në fushën e lojës nga një atak kardiak.Gjatë ndeshjes mes Portimonense dhe Sao Joao, lojtari Fabio Mendez ka rënë në tokë , ku në mënyrë të menjëhershme ka humbur jetën.

Postuar: 20/03/2019 - 18:05

 Krisja në distancë mes Mauro Icardit dhe Interit ka marrë fund.

Postuar: 20/03/2019 - 17:53

Vetëm një Lionel Messi mjafton për të lënë pa gjumë mbrojtësit e gjithë botës, ndërsa së fudmi

Postuar: 20/03/2019 - 17:44

Federata Shqiptare e Futbollit, ka prezantuar uniformat e reja me të cilat ekipi kuqezi do të lua

Postuar: 20/03/2019 - 16:13

Ekipi ynë kombëtar po vijon përgatitjet me intensitet të lartë në kuadër të dy sfidave me Turqinë

Postuar: 20/03/2019 - 14:13

Alarm kuqezi për sulmin.

Postuar: 20/03/2019 - 07:19

Braziliani Nejmar e pëlqen fort idenë e kalimit në radhët e Realit të Madridit dhe në qershor mun