Triumfon Milani, shtyp Kaljarin dhe kap Champions-in (VIDEO)

Postuar: 10/02/2019 - 23:18

Milani ka dalë me kokën lart nga sfida e kësaj mbrëmje përballë Kaljarit. Skuadra e Gatuzos fitoi 3-0, pastër dhe nuk e vuri në dyshim trepikëshin në asnjë moment të takimit.

Ishte Cepiteli ai që me autogol i dha epërsinë Milanit në minutën e 13-të, pas një gjuajte të fortë të Susos. Pas nëntë minutash ishte Paketa që gjeti topin dhe e çoi në rrjetë, pas një krosi të Kalabrias në shtyllën e dytë.

Pjesa e dytë solli dhe një gol tjetër për Milanin dhe këtë e shënoi i përhershmi Pionetk, që në minutën e 62-të trefishoi shifrat.

Milani tashmë është sërish në vendin e katërt me 39 pikë, duke lënë pas tre ekipe në distancë të një pike Atalantën, Romën dhe Lacion. Gara për vendin e katërt do të jetë e fortë dhe e ashpër deri në pikën e fundit.

Postuar: 17/08/2019 - 17:03

Zyrtare klubi i Bayern Munich arrin marrëveshjen me Barcelonën për sulmuesin brazilian Philippe Coutinho.

Postuar: 17/08/2019 - 07:31

Trajneri i Realit të Madridit, Zinedin Zidane, ka bërë një hap prapa dhe i “lutet” su

Postuar: 17/08/2019 - 07:28

Merkato e verës po shkon drejt fundit dhe klubet e Superiores po nxitojnë të përmbushin objektiva

Postuar: 17/08/2019 - 07:26

Në sezonin e ri vetëm tri skuadra do të luftojnë për titullin.

Postuar: 16/08/2019 - 18:52

Eden Hazard nuk do të udhëtojë me Realin për transfertën me Celta Vigon në javën e parë të La Lig

Postuar: 16/08/2019 - 07:30

Mesi apo Ronaldo do ta fitojë “Topin e Artë”?