Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Triumfon Milani, shtyp Kaljarin dhe kap Champions-in (VIDEO)

Postuar: 10/02/2019 - 23:18

Milani ka dalë me kokën lart nga sfida e kësaj mbrëmje përballë Kaljarit. Skuadra e Gatuzos fitoi 3-0, pastër dhe nuk e vuri në dyshim trepikëshin në asnjë moment të takimit.

Ishte Cepiteli ai që me autogol i dha epërsinë Milanit në minutën e 13-të, pas një gjuajte të fortë të Susos. Pas nëntë minutash ishte Paketa që gjeti topin dhe e çoi në rrjetë, pas një krosi të Kalabrias në shtyllën e dytë.

Pjesa e dytë solli dhe një gol tjetër për Milanin dhe këtë e shënoi i përhershmi Pionetk, që në minutën e 62-të trefishoi shifrat.

Milani tashmë është sërish në vendin e katërt me 39 pikë, duke lënë pas tre ekipe në distancë të një pike Atalantën, Romën dhe Lacion. Gara për vendin e katërt do të jetë e fortë dhe e ashpër deri në pikën e fundit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/02/2019 - 20:08

Tifozët që kanë qenë duke ndjekur në stadium ndeshjen midis Flamurtarit dhe Skënderbeut në Vlorë kanë kaluar momente ankthi pasi njëri nga prej tyre ka humbur ndjenjat.
 

Postuar: 17/02/2019 - 17:52

Trajneri Ernest Gjoka ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i ekipit të Kamzës pas humbjes në shtëpi p

Postuar: 17/02/2019 - 10:29

Ndarja nga jeta në mënyrë tragjike e futbollistit Emiliano Sala shokoi mbarë botën.

Postuar: 17/02/2019 - 07:39

UEFA futi në proces disiplinor dy lojtarë të Realit të Madridit, mbrojtësin Serxhio Ramos për mar

Postuar: 17/02/2019 - 07:37

Trajneri i Partizanit, Skënder Gega, doli dje para gazetarëve ku foli në prag të ndeshjes së sotm

Postuar: 17/02/2019 - 07:35

Basketbolli në Shqipëri shfaq dy pamje të ndryshme.

Postuar: 16/02/2019 - 07:21

Bajerni i Mynihut është skuadra që ka dominuar e vetme gjatë vite të fundit kampionatin gjerman d