BREAKING NEWS

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha “syri” i Moskës në Tiranë, ja kush është oligarku rus që ka shpërndarë para në Shqipëri dhe ka bashkëpunuar me kreun e “Foltores”

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të përjashtohen nga politika, kreu i “Foltores” nis kërcënimet ndaj deputetëve të PD që kanë paralajmëruar votimin e nismës së dekomunistizimit

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë të dobëta dhe asgjë nuk është e garantuar, kërkon nga qeveria që të zgjedhë se cilën rrugë do ndjekë, me Perëndimin apo me Lindjen

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë
x
BREAKING NEWS

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, Dodik kërkon të instalojë në Ballkan skemën që po përdor Vladimir Putini në Ukrainë

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta
x
BREAKING NEWS

Shpërthimet në gazsellës alarmojnë NATO, blindohet Norvegjia me trupa ushtarake

Shpërthimet në gazsellës alarmojnë NATO, blindohet Norvegjia
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e vështira për Serbinë, nis plani gjerman për të ndryshuar politikën me “dy karrige” të Vuçiçit, këshilltari i Scholz “zbarkon” në rajon, del jashtë loje dhe “Ballkani i Hapur”

Fillojnë ditët e vështira për Serbinë, nis plani
x
BREAKING NEWS

Putin mund të sulmojë kabllot nënujore të internetit, ja pika ku mund të shpërthejë “Lufta e Tretë Botërore” që do të përfshijë Rusinë dhe NATO

Putin mund të sulmojë kabllot nënujore të internetit, ja
x
BREAKING NEWS

Bota nën alarm, Putin hap rrugën për përdorimin e armëve bërthamore, shpall zyrtarisht aneksimin e 4 rajoneve të pavarura të Ukrainës, SHBA e paralajmëron për pasoja katastrofike

Bota nën alarm, Putin hap rrugën për përdorimin e
x

Sport

Tronditen fansat e kampionit të madh, Mike Tyson përfundon në karrige me rrota

Tronditen fansat e kampionit të madh, Mike Tyson përfundon në

Mike Tyson kishte nevojë të përdorte një karrige me rrota në aeroportin e Miami, pasi ish-kampioni i botës në peshat e rënda po lufton me një dëmtim të shpinës.

Legjenda e boksit Tyson pati një nga karrierat më të profilit të lartë në sportin e boksit, duke mbretëruar si kampion i padiskutueshëm. Ish-pesha e rëndë “doli në pension” më 2005, pasi humbi përballë Kevin McBride, por që atëherë është rikthyer në ring në formatin e “ekspozitës”, duke ndarë dorezat me Roy Jones Jr më 2020.

Tronditen fansat e kampionit të madh, Mike Tyson përfundon në

Tyson tani është 56 vjeç dhe ka treguar shenja të moshës së tij, pavarësisht se kohët e fundit ka postuar video ku shihet në formë. Sidoqoftë, kohët e fundit kërkoi një shkop ecjeje ndërsa ishte në Nju Jork, tani shihet edhe mbi një karrige me rrota në Miami.

Legjenda e boksit thuhet se ka pasur probleme me shpinën, po vuan nga shpërthim i nervit shiatik, që e ka dërguar në karrige me rrota si një mënyrë për të hequr presionin nga shtylla kurrizore (dëmtimi i tij).

Një burim i hodhi poshtë imazhet, duke i thënë TMZ: "Ai po përballet me një shpërthim të nervit shiatik. Asgjë serioze. Thjesht një rrezik profesional për një trup dhe ish-sportist si Mike".

Kjo vjen vetëm disa ditë pasi Tyson u pa duke çaluar, teksa përdorte një shkop ecjeje si ndihmë për ta mbajtur atë të ekuilibruar. Legjenda e boksit ka vazhduar të ruajë gjendjen e tij fizike duke u stërvitur në palestër me trajnerin personal, pavarësisht se ka kaluar disa vite nga ditët e tij kryesore si kampion.

Imazhet e Tyson në një karrige me rrota shkaktuan më shumë shqetësime, pasi ai lëshoi ????një parashikim për jetëgjatësinë e tij gjatë një episodi të fundit të podcast-it “HotBoxin”:

"Ne të gjithë do të vdesim një ditë sigurisht. Më pas, kur shikoj veten në pasqyrë, shoh ato pika të vogla në fytyrë. Kjo do të thotë se data ime e skadencës po afrohet shumë shpejt".