BREAKING NEWS

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH, mbështeti Kinën dhe u angazhua kundër presidentit amerikan

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH,
x

Sport

Tronditëse/ Koronavirusi shmangu tragjedinë, ishte planifikuar sulm terrorist me dron në këtë stadium

Tronditëse/ Koronavirusi shmangu tragjedinë, ishte planifikuar sulm

Një lajm tronditës ka qarkulluar së fundmi në mediat spanjolle. Policia ka arrestuar një shtetas maroken nën dyshimin se kishte planifikuar një sulm terrorist gjatë ‘El Clasico-s’ mes Barcelonës dhe Real Madridit, e planifikuar për t’u zhvilluar në muajin prill.

33-vjeçari, i paidentifikuar deri më tani, dyshohet se ka dashur ta bëjë një masakër në stadium, me anë të një droni.

Ndeshja në fjalë nuk u zhvillua shkaku i pezullimit të La Ligës për arsye të pandemisë COVID-19, kështu që plani i tij dështoi, por ai nuk shpëtoi.