BREAKING NEWS

Yuri Kim e thotë për herë të parë: Ju tregoj kush i mblodhi provat për të shpallur non grata Sali Berishën

Yuri Kim e thotë për herë të parë: Ju tregoj kush i
x
BREAKING NEWS

SHBA i tregon prangat Sali Berishës, Yuri Kim ‘i shuan çdo shpresë’: Ka prova! I iku drejtësisë...

SHBA i tregon prangat Sali Berishës, Yuri Kim ‘i shuan çdo
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim bën paralajmërimin e fortë: Ata që janë në pushtet, nëse u kërkohet llogari duhet që të…

Yuri Kim bën paralajmërimin e fortë: Ata që janë
x
BREAKING NEWS

'Ballkani i Hapur', Yuri Kim zbulon qëndrimin e SHBA-së

'Ballkani i Hapur', Yuri Kim zbulon qëndrimin e SHBA-së
x
BREAKING NEWS

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet i vdekur i riu në Elbasan

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet
x
BREAKING NEWS

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria, sinoptikanët në Greqi tregojnë dy qytetet shqiptare që do të përjetojnë temperatura ekstreme!

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit, ja çfarë po ndodh në spitale

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete
x
BREAKING NEWS

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë
x

Sport

Tronditëse! Trajneri i futbollit pranon se ka abuzuar dhe ngacmuar 30 të mitur

Tronditëse! Trajneri i futbollit pranon se ka abuzuar dhe ngacmuar 30

Trajneri i futbollit të të rinjve i akuzuar për abuzim të dyshuar, pornografi me fëmijë dhe sulme seksuale ndaj tridhjetë të miturve, ka pranuar faktet të hënën dhe ka pretenduar se ai ka pësuar gjithashtu episode abuzimi kur ishte i mitur. Gjyqi ishte planifikuar të mbahej këtë të hënë në seksionin e nëntë të gjykatës provinciale të Malagës, por pas arritjes së marrëveshjes nuk ka qenë e nevojshme që viktimat, dëshmitarët dhe ekspertët të dëshmojnë në seancën dëgjimore.

Avokati i të pandehurit , Juan Fernández Ramos, u ka shpjeguar gazetarëve se ata kanë pretenduar pendim dhe është marrë parasysh se ai ka pësuar edhe episode abuzimi në fëmijëri , çrregullim për të cilin ai është shfajësuar duke thënë se ka çuar në kryerjen e vepra të tilla, raporton MARCA.

I pandehuri, pasi është konform fakteve, ka supozuar se do të paguajë dëmshpërblimin përkatës . Prokuroria e Malagës tashmë i ofroi të pandehurit në prillin e kaluar një marrëveshje nëse ai do të njihte faktet për të shmangur që të miturit të kalonin një “çështje kaq të pakëndshme” , diçka që sot në mëngjes është arritur dhe tani do të jetë prokurori që do të prezantojë në orët në vijim shkrimi fiskal duke modifikuar penalitetet pas miratimit të tij.

Të gjitha këto krime janë kryer ndërmjet viteve 2013 dhe 2018 me të mitur nga mosha 9 deri në 15 vjeç dhe megjithëse janë tridhjetë të prekur nga veprimet e trajnerit, disa nga veprimet e tyre nuk përbëjnë krim . I pandehuri ka punuar për disa subjekte sportive, si trajner i kategorisë së të miturve , në tjetrin si sekretar, me akses në kompjuterin që përmban të gjitha dosjet e të miturve, si dhe për një kompani veshjesh sportive.