BREAKING NEWS

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin Kurti ‘thumbon’ Ramën në 110-vjetorin e pavarësisë: Të përfshihemi në çështjet e njëri-tjetrit, por jo për të penguar

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe bën thirrjen e fortë: Serbia po blen armatime, të ndalojmë menjëherë influencën ruse dhe kineze

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë ‘bën të gjallë’ Bashën

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë
x
BREAKING NEWS

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet Shqipëri-Kosovë, nis seanca e përbashkët

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet
x
BREAKING NEWS

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë reshje bore, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë
x
BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x
BREAKING NEWS

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën reagimin e fortë pas debateve për Portin e Durrësit

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën
x

Sport

Tronditet bota e futbollit! Futbollisti i njohur i jep fund jetës, hidhet nga kati i 8 i pallatit (Emri+Foto)

Tronditet bota e futbollit! Futbollisti i njohur i jep fund jetës, hidhet

Lajmi për vetëvrasjen e një futbollisti 27-vjeçar zviceran ka tronditur botën e futbollit. Karim Gazzetta i ka dhënë fund jetës mëngjesin e sotëm duke u hedhur nga kati i 8-të i një pallati në Mostar të Bosnjës.

Forcat e policisë kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe kanë kryer hetimet përkatëse. Lajmin tragjik e ka konfirmuar edhe përfaqësuesi për shtyp i MPB-së.

Gazzetta kishte mbërritur në Bosnje në korrik, megjithatë, këtë sezon ai luajti vetëm një ndeshje për Zrinski në Premier League dhe më pas pësoi një dëmtim që e mbajti jashtë për pjesën tjetër të gjysmës së sezonit. Ai priti deri në tetor për paraqitjen e tij të parë për shkak të lëndimit.

Gazzetta konsiderohej më parë si një nga talentet më të mëdhenj në futbollin zviceran, duke luajtur për të gjitha ekipet kombëtare të të rinjve të Zvicrës.

Tronditet bota e futbollit! Futbollisti i njohur i jep fund jetës, hidhet