Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘Tronditet' futbolli, kërcënohet me jetë trajneri i ekipit shumë të dashur për shqiptarët

Postuar: 16/11/2019 - 10:13

Trajnerit të Interit, Antonio Konte-s, i ka mbërritur një zarf anonim në shtëpi, ku kishte brenda edhe një plumb.

Tekniku italian ka bërë denoncimin e menjëhershëm në polici, teksa këta të fundit kanë vendosur ta mbajnë nën vëzhgim Konten. Kjo nuk është hera e parë, që personazhe publike, kryesisht ata të botës së sportit, marrin të tilla kërcënime.

Policia po bashkëpunon me postën që solli zarfin, në përpjekje për të gjetur emrin e dërguesit, ndërsa patrulla tani kalon më shpesh nga banesa e Konte, për t’u garantuar që nuk rrezikohet asgjë.

Niveli i rrezikut është thuajse minimal, teksa Konte banon në një apartament poshtë zyrave të Interit, teksa ky kërcënim duket se ka prishur sadopak qetësinë e një grupi që po bën mjaft mirë dhe po tenton të thyejë hegjemoninë e Juventusit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 18:43

Sipas mediave zvicerane, sulmuesi i Liverpullit dhe i Zvicrës, Xherdan Shaqiri i ka mbjellë flokët, gjatë periudhës kur shqiptari ishte i lënduar.

Postuar: 05/12/2019 - 12:06

Racizmi është një nga problemet më të mëdha që ka futbolli në Itali dhe debatet kanë qenë të shum

Postuar: 05/12/2019 - 07:24

Trajneri Karlo Ançeloti po kalon momente të vështira tek Napoli, megjithëse dje presidenti Aureli

Postuar: 05/12/2019 - 07:23

Lojtarët e përfaqësueses kuqezi po kalojnë momente të mira me ekipet e tyre në kampionatet e ndry

Postuar: 05/12/2019 - 07:21

Në fundjavë Teuta do të presë në Durrës skuadrën e Skënderbeut, në kryeduelin e javës së 14-të të

Postuar: 04/12/2019 - 22:47

Trajneri portugez Jose Mourinho ka provuar sonte humbjen e parë si trajner i Hotspur, duke

Postuar: 04/12/2019 - 22:12

Tani po zhvillohet ndeshja midis Junatid dhe Totenhemit në këto momente, e vlefshme për javën e 1