BREAKING NEWS

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin Kurti ‘thumbon’ Ramën në 110-vjetorin e pavarësisë: Të përfshihemi në çështjet e njëri-tjetrit, por jo për të penguar

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe bën thirrjen e fortë: Serbia po blen armatime, të ndalojmë menjëherë influencën ruse dhe kineze

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë ‘bën të gjallë’ Bashën

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë
x
BREAKING NEWS

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet Shqipëri-Kosovë, nis seanca e përbashkët

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet
x
BREAKING NEWS

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë reshje bore, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë
x
BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x
BREAKING NEWS

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën reagimin e fortë pas debateve për Portin e Durrësit

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën
x

Sport

"Tronditet" sporti! Infantino gati të mirëpresë Botërorin në Korenë e Veriut: Jemi futbolli, jo politikë

"Tronditet" sporti! Infantino gati të mirëpresë

Xhani Infantino ka pranuar se Kupa e Botës mund të zhvillohet dhe në Korenë e Veriut në të ardhmen.

Në konferencën që presidenti i FIFA-s dha për Katarin, gjithashtu përmendi dhe se çdo shtet mund të mirëpresë Kupën e Botës, përfshirë këtu edhe Korenë e Veriut.

“FIFA është një organizatë e futbollit global. Ne jemi njerëzit e futbollit, jo të politikës dhe ne duam të bashkojmë njerëzit së bashku. Çdo shtet mund të mirëpresë Botërorin. Unë personalisht shkova në Korenë e Veriut përpara disa vitesh dhe u propozova mundësinë për Botërorin e femrave së bashku me Korenë e Jugut, por nuk ja dola. Por nëse është nevoja, do të shkoj dhe 100 herë të tjera nëse do të ishte e nevojshme të ndihmoja futbollin”, u shpreh Infantino.