Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tronditet Zvicra, Xherdan Shaqiri do të mungojë me kombëtaren

Postuar: 19/03/2019 - 09:52

Xherdan Shaqiri është larguar ditën e djeshme nga kombëtarja e Zvicrës.
 
Ai do të mungojë në 2 ndeshjet kualifikuese të Europianit kundër Gjeorgjisë dhe Danimarkës.
 
Shqiptari ka lënë grumbullimin dhe shkak është bërë një problem shëndetësor që ai ka hasur së fundmi.
 
27-vjeçari nga Gjilani ka ndjerë dhimbje në zonën e gjoksit dhe është detyruar të braktisë ekipin kombëtar. ‘
 
Shaqiri nuk është aktivizuar as javën e fundit me skuadrën e Liverpulit.
 
Problemet e tij shëndetësore kanë alarmuar edhe klubin e kuq dhe nuk dihet ende sa do mungojë futbollisti shtatshkurtër.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/07/2019 - 07:21

Dy vite më parë, kur Xhani de Biazi dha dorëheqjen nga drejtimi i përfaqësueses së Shqipërisë, kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka pati në tavolinën e tij shumë emra si kandidatura potenciale dhe me n

Postuar: 17/07/2019 - 07:19

Ledian Memushaj u ka dhënë fund aludimeve për një lëvizje të mundshme në treg gjatë këtij afati k

Postuar: 17/07/2019 - 07:18

Mbrojtësi i përfaqësueses kuqezi, i tërhequr para pak kohësh nga Kombëtarja si pasojë e mungesës

Postuar: 16/07/2019 - 23:42

Telenovela ka marrë fund dhe tashmë nuk ka më asnjë dyshim.

Postuar: 16/07/2019 - 22:39

Kur jemi edhe pak javë nga starti i sezonit të ri futbollistik, një rregull i ri do të vihet në z

Postuar: 16/07/2019 - 18:02

Kompania britnaike e basteve Paddy Power, e ka vlerësuar si dhjetë herë më të mundshme zbulimin

Postuar: 16/07/2019 - 15:40

Një transferim i bujshëm ka ndodhur së fundmi te Bayerni i Mynihut dhe protagonist është bërë n