BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Përfundon numërimi i votave, kush janë 6 gratë e zgjedhura anëtare të Kryesisë së PD-së

Përfundon numërimi i votave, kush janë 6 gratë e zgjedhura
x
BREAKING NEWS

Përfundon numërimi i votave për anëtarët e Kryesisë së PD-së, cili është kandidati më i votuar (Emri)

Përfundon numërimi i votave për anëtarët e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Fushë Arrëz/ Zbardhen detaje të reja, si humbën jetën nëna me dy vajzat

Tragjedia në Fushë Arrëz/ Zbardhen detaje të reja, si
x
BREAKING NEWS

Ngjarja e rëndë/ Bien në kontakt me energjinë elektrike, vdes nëna me dy vajzat (Emrat)

Ngjarja e rëndë/ Bien në kontakt me energjinë elektrike,
x
BREAKING NEWS

Tragjedi në Fushë Arrëz/ Bie në kontakt me energjinë elektrike, vdes nëna me dy vajzat

Tragjedi në Fushë Arrëz/ Bie në kontakt me energjinë
x
BREAKING NEWS

Ndarja nga jeta e ish-Presidentit Nishani, Ambasada amerikane shpreh ngushëllimet: Kontributi i tij për PD, zhvillimin e Shqipërisë dhe marrëdhëniet SHBA-Shqipëri do të mbahen mend

Ndarja nga jeta e ish-Presidentit Nishani, Ambasada amerikane shpreh
x
BREAKING NEWS

Publikohen pamjet/ U bllokua për 12 orë në humnerë, ja momenti kur KFOR-i dhe ekipi RENEA-s shpëtojnë oficerin (Video)

Publikohen pamjet/ U bllokua për 12 orë në humnerë, ja
x

Sport

Tronditi botën e sportit! Misteri i vdekjes së “dyfishtë” të Mino Raiolës, pse nuk pati asnjë njoftim zyrtar?

Tronditi botën e sportit! Misteri i vdekjes së

Vdekja e parakohshme e Mino Raiolës ka tronditur thellësisht botën e sportit në përgjithësi dhe futbollin në veçanti.

I dashur nga kushdo që ishte në gjendje t’ia shijonte ndihmën, por edhe tip i vështirë për drejtuesit e ndryshëm, Mino Raiola ndikoi përgjithmonë mënyrën e të bërit merkato. Lajmet e fundit rreth tij kanë qenë të lidhura vetëm me problemet shëndetësore që kishin përshkruar rrugën e tij drejt vdekjes, e cila ndodhi në spitalin “San Raffaele” në Milano, të shtunën më 30 prill.

Gjendja e tij, e cilësuar si e rëndë në ditët e fundit, por në fakt ka qenë shqetësuese që nga fillimi i vitit. Pikërisht që nga janari i kaluar qarkulluan thashetheme mbi Raiolën për probleme të ndryshme që e kishin detyruar të frekuentonte më shumë se një herë spitalin.

Nga ana e tij, supermenaxheri e kishte mohuar gjithmonë, ashtu siç bëri edhe më herët, të premten kur doli lajmi për vdekjen e tij.

Por fatkeqësisht kishte diçka të vërtetë për kushtet e tij të pasigurta shëndetësore, përtej mohimeve dhe vullnetit të hekurt për të ruajtur një nivel shumë të lartë privatësie.

Diçka kishte rrjedhur në fillim të vitit kur u përhap lajmi, i konfirmuar më vonë, për shtrimin e tij në spital më 12 janar.

Asnjë njoftim zyrtar, disa thashetheme për një problem në mushkëri, siç kishte arritur të zbulonte “Bild”, që pati detyruar edhe një operacion urgjent dhe terapi intensive.

Kishte nga ata që e kishin lidhur situatën e Raiolës me COVID-in, por në fund gjithçka rezultoi një flluskë sapuni përmes mohimit të thatë të bërë nga njerëz të afërt rreth 54-vjeçarit.