BREAKING NEWS

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin Kurti ‘thumbon’ Ramën në 110-vjetorin e pavarësisë: Të përfshihemi në çështjet e njëri-tjetrit, por jo për të penguar

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe bën thirrjen e fortë: Serbia po blen armatime, të ndalojmë menjëherë influencën ruse dhe kineze

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë ‘bën të gjallë’ Bashën

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë
x
BREAKING NEWS

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet Shqipëri-Kosovë, nis seanca e përbashkët

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet
x
BREAKING NEWS

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë reshje bore, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë
x
BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x
BREAKING NEWS

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën reagimin e fortë pas debateve për Portin e Durrësit

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën
x

Sport

U cilësua si 'fotoja e vitit', ‘Luis Vuitton’ zbulon 'padashje' se Messi dhe Ronaldo nuk janë takuar (FOTO)

U cilësua si 'fotoja e vitit', ‘Luis Vuitton’ zbulon

Në 24 orët e fundit po bën xhiron e rrjetit fotografia e përbashkët e Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos për shtëpinë e famshme të modës “Louis Vuitton”, e cila bindi dy asët e futbollit që të bashkojnë forcat në një fushatë reklamuese për të promovuar produktet e saj.

“Fitorja është një gjendje mendore. Një traditë e gjatë e mjeshtërisë së trungut, përmes fotografisë së Annie Leibovitz”, shkruhet në mbishkrimin që shoqëron foton epike.

Megjithatë, ajo që shumica e njerëzve nuk e dinë është se në realitet, dy yjet nuk kanë qenë kurrë në të njëjtën hapësirë ??së bashku për setin fotografik, raporton insajderi.

Në vend të kësaj, secili person u fotografua vetëm dhe më pas imazhet e tyre u redaktuan së bashku. Ky detaj është zbuluar nga videot në prapaskenë të postuara nga Louis Vuitton në llogarinë e saj zyrtare.

Edhe pse shtëpia e modës i fshiu videot brenda pak minutash, ata “shkatërruan” magjinë e fotos në sytë e mijëra fansave të tyre, ndërkohë disa foto po qarkullojnë në Twitter dhe konfirmojnë se asnjë takim mes dy yjeve nuk u zhvillua.

Futbollistët argjentinas dhe portugez janë fotografuar si pjesë e fushatës duke luajtur shah mbi një valixhe të markës së njohur. Më pas të dy kanë postuar foton në llogaritë e tyre zyrtare në Instagram.

Brenda pak orësh fotoja u bë virale. Postimi i Cristiano Ronaldos ka kaluar 29 milionë pëlqime, ndërsa ai i Lionel Messit ka arritur në 24 milionë.