BREAKING NEWS

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, Dodik kërkon të instalojë në Ballkan skemën që po përdor Vladimir Putini në Ukrainë

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta
x
BREAKING NEWS

Shpërthimet në gazsellës alarmojnë NATO, blindohet Norvegjia me trupa ushtarake

Shpërthimet në gazsellës alarmojnë NATO, blindohet Norvegjia
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e vështira për Serbinë, nis plani gjerman për të ndryshuar politikën me “dy karrige” të Vuçiçit, këshilltari i Scholz “zbarkon” në rajon, del jashtë loje dhe “Ballkani i Hapur”

Fillojnë ditët e vështira për Serbinë, nis plani
x
BREAKING NEWS

Putin mund të sulmojë kabllot nënujore të internetit, ja pika ku mund të shpërthejë “Lufta e Tretë Botërore” që do të përfshijë Rusinë dhe NATO

Putin mund të sulmojë kabllot nënujore të internetit, ja
x
BREAKING NEWS

Bota nën alarm, Putin hap rrugën për përdorimin e armëve bërthamore, shpall zyrtarisht aneksimin e 4 rajoneve të pavarura të Ukrainës, SHBA e paralajmëron për pasoja katastrofike

Bota nën alarm, Putin hap rrugën për përdorimin e
x
BREAKING NEWS

Henry Kissinger: Putin ka humbur, ne e mundim dhe në luftën bërthamore, ja si duhet të kundërpërgjigjet NATO

Henry Kissinger: Putin  ka humbur, ne e mundim dhe në luftën
x
BREAKING NEWS

Ndryshime në Polici/ Muhamet Rrumbullaku nis me emërimet, lëvizin drejtorët në disa qarqe të rëndësishme të vendit, zbardhen emrat

Ndryshime në Polici/ Muhamet Rrumbullaku nis me emërimet, lëvizin
x
BREAKING NEWS

Nisin ndryshimet/ Emërohet drejtuesi i ri i Policisë së Durrësit (Emri)

Nisin ndryshimet/ Emërohet drejtuesi i ri i Policisë së
x

Sport

U ekzekutua nga polici me plumb në ballë, i jepet lamtumira e fundit sportistit të njohur, lot dhe dhimbje gjatë ceremonisë mortore (FOTO)

U ekzekutua nga polici me plumb në ballë, i jepet lamtumira e fundit

Një nga kampionët më të mëdhenj të Jiu-Jitsu i të gjitha kohërave, Leandro Lo i është lamtumira e fundit pasi u qëllua me plumb në kokë nga një polic në një klub në São Paulo të dielën.

Miqtë dhe të afërmit u mblodhën për t’i dhënë lamtumirën tetë herë kampionit botëror të Brazilit.

Shumë prej tyre zbatuan dëshirën e nënës së viktimës për të marrë pjesë në ceremoni me gi, uniforma që veshët në sportin e Jiu-Jitsu.

Autori i dyshuar, një efektiv që ishte jashtë detyrës, është vetëdorëzuar në polici.

Ngjarja ndodhi në një klub në jug të São Paulo, ku 33-vjeçari Lo ishte duke ndjekur një koncert së bashku me miqtë e tij.

Sipas dëshmitarëve, autori iu afrua drejt tij, mori një shishe në tavolinë dhe bënte veprime kërcënuese.

Një avokat i familjes Lo tha se kampioni i Jiu-Jitsu-s e shtriu efektivin në tokë për ta neutralizuar. Miqtë e tij më pasi i ndihmuan të dy të ngriheshin dhe pikërisht në atë moment polici nxori armën dhe e qëlloi në kokë.

Lo u dërgua në spital ku kaloi në vdekje klinike. “Më mungon, heroi im”, shkroi nëna e tij në një postim në Instagram.

“Do të mbahem pas kujtimeve të mira, prej të cilave ka shumë. Më bëre të ndihem si nëna më e dashur në botë”, shtoi ajo.

Prifti në funeralin e Lo, At Luciano Borges, foli kundër përdorimit të me armëve në ceremoninë mortore.

“Ai që vret, nuk fiton kurrë”, tha ai.

Motra më e vogël e Lo, Amanda, 29 vjeçe, tha se familja po planifikonte të krijonte një institut me emrin e vëllait të saj për të kryer punë sociale.

Trupi i tij u transportua në një arkivol të hapur nga kisha në varreza nga shokët e tij sportistë. Sipas gazetës Folha, teksa arkivoli ishte ulur në tokë, disa bërtisnin “ai është kampion”.

U ekzekutua nga polici me plumb në ballë, i jepet lamtumira e fundit

U ekzekutua nga polici me plumb në ballë, i jepet lamtumira e fundit

U ekzekutua nga polici me plumb në ballë, i jepet lamtumira e fundit

U ekzekutua nga polici me plumb në ballë, i jepet lamtumira e fundit

U ekzekutua nga polici me plumb në ballë, i jepet lamtumira e fundit

U ekzekutua nga polici me plumb në ballë, i jepet lamtumira e fundit