BREAKING NEWS

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90 dëshmitarët e mbrojtjes, GJKKO thërret Shkëlzen Berishën dhe 71 dëshmitarë të akuzës për aferën e “Gërdecit”

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90
x
BREAKING NEWS

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë Shkëlzen Berishën, ja çfarë pritet të thotë dëshmitari “kyç” i tragjedisë së Gërdecit

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë
x
BREAKING NEWS

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria pas sinjaleve të shërbimeve të huaja

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria
x
BREAKING NEWS

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe “Sky” me kriminelët, Balla paralajmëron "tërmet" në Policinë e Shtetit

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i pjesëmarrjes të deputetëve, nis dezertimi nga aksioni politik i ish-sekretarit të Përgjithshëm të PD

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i
x
BREAKING NEWS

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën në veri të Kosovës, ja dokumenti që zbërthen prapaskenat e bujshme

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën
x
BREAKING NEWS

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk programohen disbursime nga programi deri në 2025

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk
x
BREAKING NEWS

Tradhtari Edi Rama përballë heroit Albin Kurti si Esat Pashë Toptani përballë Ismail Qemalit

Tradhtari Edi Rama përballë heroit Albin Kurti si Esat Pashë
x

Sport

U kritikua për ndeshjen me Kosovën, ish-kapiteni i Zvicrës mbron Xhakën: Ka karrierë dhe është personalitet

U kritikua për ndeshjen me Kosovën, ish-kapiteni i Zvicrës mbron

Granit Xhaka u kritikua shumë për mos-impenjim maksimal në ndeshjen e Zvicrës ndaj Kosovës, takim ky kualifikues i Euro 2024 dhe i përfunduar 2-2. Zviceranët besojnë se për shkak të origjinës së tij shqiptare, mesfushori nuk dha 100% nga vetja e tij ndaj “Dardanëve”. Gjithsesi, në mbrojtje të Xhakës ka dalë së fundmi, Alain Geiger, ish-kapiteni i Zvicrës.

“Graniti është personalitet. Karriera e tij flet mjaftueshëm. Ai ka të drejtë ta bëjë këtë. Në Zvicër ende respektohet hierarkia. Natyrisht, Murat Yakini është bosi si trajner por ai duhet të hap dyert për një lojtar si Granit Xhaka. Të komunikojë lirshëm me të.

Xhaka kishte rol të rëndësishëm tek Arsenali me Mikel Artetan. Tani te Leverkuseni punon me Xabi Alonson. Të dy janë trajner shumë kërkues, ka thënë Geiger. Kështu që pritjet e Xhakës nga Yakini janë të mëdha” – Tha  ai


.