Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U kritikua se hoqi fanellën dhe e goditi me shqelm, Ramadani kërkon ndjesë dhe sqaron pse e bëri

Postuar: 13/06/2019 - 13:12

Një gol që i dhuroi Shqipërisë një fitore sigurt ndaj Moldavisë, por gjithashtu edhe goli i tij i parë me fanellën me kombëtaren. Megjithatë, Ylber Ramadani nuk i ka shpëtuar kritikave për gjestin e tij, në shenjë festimi: gjuajtja me shqelm e fanellës. Ky moment mori një vëmendje shumë të madhe në media, por edhe nga tifozët, të cilët e vlerësuan si një gjest aspak të hijshëm. Nisur nga kjo, Ramadani ka kërkuar ndjesë në një postim në rrjetet sociale, ku ka sqaruar se gjithçka është bërë si pasojë me moskontrollimit të emocioneve.
 
“Përshëndetje miq, ju falenderoj të gjithëve për komentet pozitive dhe ato negative sa i përket çështjes së bluzës. Ju kërkoj shumë ndjesë për hedhjen e bluzës, me të vërtetë një gjest i papranueshëm, por më besoni që ndodhi si pasojë e mos kontrollimit të emocioneve dhe nuk kisha ndonjë qëllim të keq. Ju kërkoj shumë ndjesë. Zoti ju bekoftë të gjithëve”, shkruan Ramadani. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2019 - 17:11

  Ditën e djeshme në Ligën e Dytë u luajt takimi mes Malagas dhe Albasetes, ku në fushën e blertë kundër njëri-tjetrit ishin plot tre shqiptarë.

Postuar: 22/09/2019 - 08:27

Ronaldo u tregua i saktë në veprimet sulmuese, ndërsa Juve fitoi me shifrat 2-1 një t

Postuar: 22/09/2019 - 08:25

Peshëngritja shqiptare regjistron suksesin e radhës. Ajo që pritej ndodhi realisht dhe për mirë.

Postuar: 22/09/2019 - 08:23

Futbolli shqiptar ka ulje-ngritjet e tij, arritjet por edhe problemet, ndërkohë që prezantimi në

Postuar: 21/09/2019 - 07:28

Stadiumi “San Siro” është gati për derbin e 171-të të “Madoninës”.

Postuar: 21/09/2019 - 07:26

Lojtarët shqiptarë që luajnë në kupat e Europës, po bëjnë një paraqitje me luhatje të theksuara,

Postuar: 21/09/2019 - 07:24

Trajneri i Partizanit, Franko Lerda, doli dje në konferencë shtypi dhe shpalosi objektivin e tij