Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U martua në moshë shumë të vogël, Edi Reja kujton puthjen e parë dhe befason me atë që thotë për bashkëshorten: Prita 5 muaj, nuk donte!

Postuar: 15/09/2019 - 09:19

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Edi Reja ka rrëfyer detaje nga jeta e tij. I ftuar në emisionin ‘Jo Vetëm Modë’, Reja tregoi detaje jashtë futbollit.

Mes të tjerash, tekniku rrëfeu se kur e ka njohur gruan e tij. Reja shpjegoi se puthjen e parë e kanë shkëmbyer kur ka qenë 17 vjeç dhe se ka pritur 5-6 muaj që kjo gjë të ndodhë.

Pjesë nga intervista:

Orinda Huta: Kur jeni njohur?

Reja: Kur isha 17 vjeç dhe luaja me Ferrara-n. Më pas shkova të luaja me Palermon dhe kuptova se nuk rrija dot pa të. Pas një viti u martuam, kur isha 23 vjeç.

Mendo pak: Në qershor festuam 50-vjetorin.

Orinda Huta: Pra, ishte dashuri me shikim të parë apo…?

Reja: E di… ajo ishte shumë e bukur. Kur ishte e re, se tani jo më (qesh) por edhe shumë e fortë në aspektin e karakterit. Ka qenë shpesh vendimtare në zgjedhjet e mia.

Orinda Huta: E mban mend puthjen e parë me Livian?

Reja: Ka qenë e vështirë. Tani është shumë e thjeshtë, kurse atëherë…. sa e vështirë që ka qenë. Mu desh të prisja me muaj të terë, 5-6 muaj, derisa e putha.

Orinda Huta: Pse kështu?

Reja: Sepse ajo në fillim nuk donte. Mu desh që të këmbëngulja shumë që ta bëja të ndryshonte mendje. Kur u puthem, ishte data 17 Prill e vitit 1966.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/10/2019 - 09:40

Grabitja e shtëpisë së futbollistit të njohur Alvaro Morata nga 4 shqiptarë, ka lënë shenja të forta frike për sigurinë te bashkëshortja e tij, Alice Campello.

Postuar: 19/10/2019 - 07:20

Kryendeshja e Spanjës dhe ndoshta e krejt futbollit europian e botëror, Barcelona-Real Madrid, e

Postuar: 19/10/2019 - 07:17

Lojtarët shqiptarë që luajnë me skuadrën përfaqësuese të Shqipërisë, nuk i kalojnë 20 mln eurot n

Postuar: 19/10/2019 - 07:16

Dje startoi java e 8-të e kampionatit kombëtar, Kategoria Superiore, me vetëm një takim, Teuta-Fl

Postuar: 18/10/2019 - 20:00

Stadiumi i ri kombëtar, "Arena Kombëtare" do t’i hapë zyrtarisht dyert  në n

Postuar: 18/10/2019 - 07:22

Lionel Mesi është padyshim lojtari më i mirë i të gjitha kohërave.

Postuar: 18/10/2019 - 07:21

Peshëngritja është sporti që i ka sjellë vendit më shumë medalje nga aktivitetet ndërkombëtare dh