BREAKING NEWS

Pazaret e prishura Rama-Vuçiç-Grenell-Thaçi për shitjen e Veriut i kanë vënë flakën çështjes kosovare dhe trojeve shqiptare

Pazaret e prishura Rama-Vuçiç-Grenell-Thaçi për
x
BREAKING NEWS

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90 dëshmitarët e mbrojtjes, GJKKO thërret Shkëlzen Berishën dhe 71 dëshmitarë të akuzës për aferën e “Gërdecit”

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90
x
BREAKING NEWS

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë Shkëlzen Berishën, ja çfarë pritet të thotë dëshmitari “kyç” i tragjedisë së Gërdecit

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë
x
BREAKING NEWS

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria pas sinjaleve të shërbimeve të huaja

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria
x
BREAKING NEWS

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe “Sky” me kriminelët, Balla paralajmëron "tërmet" në Policinë e Shtetit

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i pjesëmarrjes të deputetëve, nis dezertimi nga aksioni politik i ish-sekretarit të Përgjithshëm të PD

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i
x
BREAKING NEWS

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën në veri të Kosovës, ja dokumenti që zbërthen prapaskenat e bujshme

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën
x
BREAKING NEWS

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk programohen disbursime nga programi deri në 2025

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk
x

Sport

U ndërpre për shkak të banerit “Kosova është Serbi”, jepet vendimi përfundimtar për ndeshjen Rumani-Kosovë

U ndërpre për shkak të banerit “Kosova është

Ndeshja mes Rumanisë dhe Kosovës rifillon pasi u pezullua përkohësisht pas një vendimi të arbitrit francez Delajod W., i këshilluar edhe me asistentët dhe me UEFA, në ndeshjen kualifikuese të Euro 2024. Gjithçka nisi pasi disa tifozë rumun ndezën mjete piroteknike dhe situata në stadiumin Arena Nationala (Bucharest)  sa erdhi dhe u përkeqësua. Gjithashtu, në tribuna u shfaq edhe baneri “Kosova është Serbi”.

Pasi u mbajt takim me dyer të mbyllura mes përfaqësuesve të dy ekipeve, u vendos që takimi të rifillojë. Natyrisht, ishte paralajmërimi i fundit dhe nëse përsëriten thirrjet raciste, kryesori ka mundësinë të anulojë përfundimisht ndeshjen.

Vlen të theksojmë se Rumania është një nga  vendet e Bashkimit Europian, të cilat akoma nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës. Në vitin 2023 flasim për zhvillim, por sërish sporti ngatërrohet me politikën.