Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U ndodh e papritura futbollistëve, gjigandi botëror i makinave u kërkon yjeve të Barcelonës të kthejnë mjetet e luksit

Postuar: 20/07/2019 - 23:09

“Audi” u ka kërkuar yjeve të Barcelonës që të kthejnë mbrapsht mjetet luksoze që zgjodhën një vit më parë kur gjiganti gjerman u bë sponsor i skuadrës. Messi, Rakitiç dhe shumë nga futbollistët e tjerë zgjodhën çfarë automjeti dëshironin.

 
Por kontrata parashikonte që pas një viti, makinat e luksit do t’i ktheheshin sërish firmës, gjë që yjet e Barcelonës e paskan harruar, shkruan “The Sun“
 
Messi zgjodhi një Audi RS 6 Avant me vlerë rreth 130,000 paund ndërsa Ivan Rakitiç zgjodhi një Audi Q7 me vlerë 65,000 paund.
Yjet e futbollit kanë vetëm 3 javë afat për t’i dorëzuar makinat.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 22:10

Kukësi ka fituar me rezultatin 1-0 ndaj Partizanit falë golit të sulmuesit Vasil Shkurtaj. Trajneri Duro e nisi ndeshjen me ndryshime, pasi afrimi i ri Obanor debutoi si titullar.

Postuar: 23/08/2019 - 16:36

Pas shumë e shumë spekulimeve më në fund është vendosur përfundimisht se ku do të luajë Elseid Hy

Postuar: 23/08/2019 - 07:49

Barcelona pa Lionel Mesin nuk mund të quhet skuadër e kompletuar.

Postuar: 23/08/2019 - 07:47

Trajneri Shpëtim Duro është gati për të përballuar sfidat e sezonit të ri.

Postuar: 23/08/2019 - 07:45

Lojtarët kuqezinj në Europë po përpiqen të krijojnë profilin e tyre të suksesit, të bazuar në kua

Postuar: 22/08/2019 - 18:41

Bota e sportit është tronditur ditën e sotme teksa ka marrë lajmin se 25-vjeçarja Margarita Plavu

Postuar: 22/08/2019 - 11:44

Cristiano Ronaldo ka pranuar se të dy; ai dhe Lionel Messi, kanë përfituar nga rivaliteti i tyre