BREAKING NEWS

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me paralajmërimin e frikshëm: Mund të ketë përplasje. Ka informacion se.../ Noka: Si kurrë më parë

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me
x
BREAKING NEWS

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin Monika Kryemadhin, sulmon Inceneratorët me faktet publike të Jorida Tabakut

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin
x
BREAKING NEWS

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek dorëheqja për Shkëlzen Berishën, del videoja e Ilir Metës dhe Sali Berishës që po qarkullon me shpejtësi

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek
x
BREAKING NEWS

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/ Spartak Ngjela paralajmëron zhvillimet e rëndësishme dhe fatin e frikshëm që e pret Vladimir Putin: Në Shqipëri do krijonte një...

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e tij dhe kundër SHBA, ja pse më 7 korrik rrezikon të përsëritet ‘21 janari’ dhe çfarë e lidh kreun e ‘Foltores’ me Metën

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e
x
BREAKING NEWS

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë të bashkisë, në pranga edhe drejtori i varrezave të Tufinës. Ja skema që përdornin për të vdekurit

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë
x
BREAKING NEWS

Shifrat e të infektuarve po arrijnë nivele të larta/ Konferencë urgjente nga Komiteti Teknik i Ekspertëve: Po qarkullon nënvarianti i ri i Omicron

Shifrat e të infektuarve po arrijnë nivele të larta/
x
BREAKING NEWS

Alarmohet Evropa, Moska vendos 30 raketa e dy nëndetëse në Detin e Zi, Polonia përgatitet për luftë

Alarmohet Evropa, Moska vendos 30 raketa e dy nëndetëse në Detin
x

Sport

U shtir si i dëmtuar, këto pamje të futbollistit të Romës po bëjnë xhiron e rrjetit, ja veprimi epik që bën

U shtir si i dëmtuar, këto pamje të futbollistit të

Në momentin vendimtar të ndeshjes, sulmuesi anglez fitoi me përvojë një faull të çmuar pranë pankinës verdhekuqe dhe, nga toka i shtrirë, anglezi i shkel syrin trajnerit të tij.

Mirëkuptim i qartë me trajnerin e tij për të bërë pak si i dëmtuar, për ta vonuar lojën në minutat e fundit dhe mbajtur në fuqi avantazhin 1-0, falë të cilit Roma triumfoi në “Arena Kombëtare”, duke siguruar trofeun e parë pas 14 vitesh.

Nga ana e tij, Jose Mourinho i përlot sepse u bë trajneri i parë në histori që fiton të gjitha kompeticionet europiane të futbollit: Champions League, Liga e Europës dhe “Conference League”. Në këtë të fundit triumfoi qysh në edicionin e parë. Me siguri, Tirana do të mbetet një “stacion” i paharrueshëm në karrierën e “Special One”.

Nga ana e tij, trajneri portugez nuk i ka përmbajtur dot emocionet, teksa ka shpërthyer në lot në intervistën e dhënë për “Sky Sport”, pas ndeshjes: “Ka shumë gjëra që më kalojnë në kokë. Shumë gjëra në të njëjtën kohë. Kam vetëm 11 muaj në Romë dhe e kuptoni menjëherë se pas 11 muajsh ndodh kjo.

Siç u thashë djemve në Torino, bëmë çfarë duhet të bënim atje. Sot nuk është punë për t’u bërë, është histori. Kemi shkruar historinë. Ishte një kompeticion për të cilin që nga fillimi kishim ndjesinë se ishte e mundur ta fitonim, por ngadalë u bë më i fortë se Europa League. Ishte një kompeticion i vështirë, të cilin e synonim”.

U shtir si i dëmtuar, këto pamje të futbollistit të