BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Sport

Udhëhoqi kombëtaren shqiptare drejt Euro2024, Sylvinho feston sot ditëlindjen, ja sa vjeç mbush tekniku kuqezi

Udhëhoqi kombëtaren shqiptare drejt Euro2024, Sylvinho feston sot

Sylvio Mendes Campos Júnior feston sot ditëlindjen e tij nën statusin e trajnerit të kombëtares shqiptare. Tekniku Brazilian mbush sot plot 50-vjeç.

Përmes një postimi në faqen zyrtare të FSHF, skuadra kuqezi i ka uruar ditëlindjen trajnerit që tashmë ka nisur rrugën drejt evropianit 2024.

"Më shumë se një vit në vendin tonë, Sylvio Mendes Campos Junior, trajneri që na udhëhoqi drejt #Euro2024, feston 5??0?? vjetorin e lindjes dhe familja e madhe e futbollit shqiptar i uron çdo të mirë në jetë", shkruan në 'Insta' FSHF!

Por kush është Sylvinho?

Ai lindi më 12 prill të vitit 1974 në Sao Paolo të Brazilit dhe pas një karriere të madhe si futbollist në shumë klube të rëndësishme europiane, por edhe një karrierë relativisht të mirë si zv.trajner i Brazilit apo i Lyon-it, as ai vetë nuk do ta kishte menduar që këtë 49-vjetor do ta festonte në Tiranë nën këtë status.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by FSHF (@fshforg)