BREAKING NEWS

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë në Shqipëri

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike? Kreshnik Spahiu bën parashikimin e BUJSHËM, zbërthen skenarin e ish-kryeministrit: Do ndodhë në shtator. Uroj që ambasadorja Kim të kuptojë këtë!

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike?
x
BREAKING NEWS

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’, zbulon për herë të parë fundin fatal që e pret Sali Berishën pas shpalljes ‘non grata’: Deklarata e Yuri Kim rrugë shpëtimi për Bashën, ja çfarë pritet

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon
x
BREAKING NEWS

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14 fëmijë shqiptarë që ishin të ngujuar në kampin e ferrit ‘Al Hol’ në Siri, shoqërohen nga Rama dhe Çuçi (VIDEO)

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14
x

Sport

UEFA merr vendimin surprizë, i beson Shqipërisë zhvillimin e 3 ndeshjeve të Champions League

UEFA merr vendimin surprizë, i beson Shqipërisë zhvillimin e 3

UEFA i ka besuar vendit tonë organizimin e tri ndeshjeve të turit paraeliminator të Champions League. Më konkretisht, Shqipëria do të mirëpresë ndeshjet e këtij turi, që do të luhen në datat 22-25 qershor, në Durrës dhe Elbasan.

Më 22 qershor, në ora 20:00 do të zhvillohet gjysmëfinalja e parë, ESS Folgore (SMR)-FC Prishtina (KOS), në stadiumin “Elbasan Arena”.

Po më 22 qershor, po në të njëjtën orë, në “Niko Dovana” të Durrësit do të luhet gjysmëfinalja tjetër, HB Torshavn (FRO)-Int.Club d’Escaldes (AND).

Fituesit e dy çifteve do të përballen në finalen e këtij turi, që do të luhet më datë 25 qershor, ora 20:00, në stadiumin “Elbasan Arena”.

Aty do të përcaktohet skuadra e kualifikuar për në fazën tjetër.

Kujtojmë se UEFA i ka besuar Shqipërisë edhe finalen e “Conference League”, në stadiumin “Arena Kombëtare”, në majin e vitit 2022.