BREAKING NEWS

Surpriza e motit për ditën e nesërme, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surpriza e motit për ditën e nesërme, çfarë pritet
x
BREAKING NEWS

Paskal Milo akuzon rëndë kryeministrin: Rama ka gënjyer në deklaratën që bëri në Izrael, ja për çfarë bëhet fjalë

Paskal Milo akuzon rëndë kryeministrin: Rama ka gënjyer në
x
BREAKING NEWS

Burri vrau gruan me foshnjen në bark, trondit gazetari dhe ngre pikëpyetjet e forta

Burri vrau gruan me foshnjen në bark, trondit gazetari dhe ngre
x
BREAKING NEWS

Mbrëmje dramatike! Messit hedh "KO" Meksikën, Argjentina “merr me vete” Poloninë në fazën tjetër

Mbrëmje dramatike! Messit hedh "KO" Meksikën, Argjentina
x
BREAKING NEWS

Vrasja e 35-vjeçares shtatzënë nga burri, thirrja urgjente: Gra dhe vajza, jemi të rrezikuara

Vrasja e 35-vjeçares shtatzënë nga burri, thirrja urgjente: Gra
x
BREAKING NEWS

Protesta e 6 dhjetorit, PD zbardh skenarin: Si do përballemi me Edi Ramën, ja çfarë pritet të ndodhë

Protesta e 6 dhjetorit, PD zbardh skenarin: Si do përballemi me Edi
x
BREAKING NEWS

Tragjedia/ Nuk arriti kurrë ta takonte foshnjën, ja fjalët e fundit të 35-vjeçares para se të vritej nga burri: Pasha këtë fëmijë që kam me lind sonte…

Tragjedia/ Nuk arriti kurrë ta takonte foshnjën, ja fjalët e
x
BREAKING NEWS

"Policia e dinte për...", familjari i gruas së vrarë zbardh detaje të reja nga ngjarja tronditëse

"Policia e dinte për...", familjari i gruas së vrarë
x

Sport

UEFA planifikon revolucionin e madh, e bujshme ajo që pritet të ndodhë tashmë

UEFA planifikon revolucionin e madh, e bujshme ajo që pritet të

Futbolli dhe koncepti amerikan për sportin mund të futet shumë shpejt edhe në tregun europian. Nuk do të jetë Superliga por një projekt tjetër i ideuar nga UEFA. Institucioni më qëndër në Nyon planifikon ndryshimin e formatit të Superkupës së Europës ku planifikon ridimensionimin e formatit me 4 skuadra ku sipas të gjitha gjasave do të marrë pjesë edhe fituesja e Major League Soccer në SHBA.

Ekipit amerikan do t’i bashkohen fituesit e Champions League, Europa League dhe Conference League. SHBA e konsideron tregun europian me shume potencial zhvillimi dhe organizimi i një turneu të tillë me pjesëmarrjen e kampiones amerikane mund të jetë hapi i parë i një bashkëpunimi të gjatë që mund të sjellë më shumë të ardhura në arkat e klubeve europiane.

Një nga detajet më të rëndësishme të diskutimeve do të jetë edhe vendi i organizimit ndërsa nuk ka asnjë diskutim për organizimin e ndeshjeve të Champions League dhe aq më tepër të finales, jashtë kufijve europiane edhe pse kjo është një ide që i josh shumë amerikanët.