BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x
BREAKING NEWS

SHBA dhe SPAK mesazh kërcënues politikës shqiptare për “ditët e zeza” që po trokasin, Altin Dumani dhe prokurorët i tregojnë zyrtarit të lartë të DASH dosjet e korrupsionit që kanë mbushur zyrat e Prokurorisë së Posaçme, amerikanët duan “kokat” e të pa...

SHBA dhe SPAK mesazh kërcënues politikës shqiptare për
x
BREAKING NEWS

Skandalet e Belinda Ballukut nuk kanë fund, KLSH zbulon dëmin financiar që u bëri xhepave të shqiptarëve, si u përjashtuan nga tenderi 5 kompani, dyshimet për garë të manipuluar

Skandalet e Belinda Ballukut nuk kanë fund, KLSH zbulon dëmin
x
BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x

Sport

UEFA zgjedh stadiumet e finaleve europiane për 2026 dhe 2027, cili është në test?

UEFA zgjedh stadiumet e finaleve europiane për 2026 dhe 2027, cili

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s mbajti sot mbledhjen e radhës në Dublin ku u diskutuan çështje të ndryshme në lidhje me futbollin europian.

Tema kryesore ishte zgjedhja e vendeve që do të presin finalet e kompeticioneve të UEFA-s për vitet 2026 dhe 2027.

Komiteti Ekzekutiv vendosi që finalja e UEFA Champions League për vitin 2026, të zhvillohet në Budapest të Hungarisë. Në stadiumin “Puskas Arena”.

Vendimi për zhvillimin e finales së Championsit të vitit 2027 në “San Siro” të Milanos, për momentin është pezulluar deri në shtator.

Me kushtin që Federata Italiane e Futbollit (FIGC) të dorëzojë planin e rinovimit të stadiumit.

Në vitin 2026 finalja e Europa League do të zhvillohet në Stamboll të Turqisë, në stadiumin “Besiktas Park”.
Ndërsa finalja e vitit 2027 në Frankfurt të Gjermanisë, në stadiumin “Deutsche Bank Park “.

Komiteti vendosi edhe për finalen e Conference League në vitit 2026. Që do të luhet në stadiumin e Leipzigut “RB Arena”, Gjermani.

Finalja e vitin 2027, në Stamboll, Turqi. Në stadiumin “Besiktas Park”.

Gjithashtu u vendos që finalja e UEFA Champions League për vajza në vitin 2026, të zhvillohet në Oslo të Norvegjisë, në stadiumin “Ullevaal”.

Komiteti miratoi edhe procedurën e shortit për finalet e UEFA “EURO 2025” për vajza.

Shorti do të hidhet në Lozanë, Zvicër, në datën 16 dhjetor të këtij vitit.

Kampionati Europian për vajza, do të zhvillohet nga data 2 deri në 27 korrik 2025.

Ndeshja hapëse dhe finalja do të luhem në qytetin e Bazelit.

Qytetet e tjera që do të presin ndeshjet e Europianit për vajza janë Berna, Gjeneva, Lucerna, Sioni, St. Gallen, Thuni dhe Zyrihu.

Mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s do të zhvillohet në Pragë, Çeki, në datën 24 shtator 2024.