Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Uejn Runit i hiqet patenta për dy vjet, merr edhe gjobë 170 mijë stërlina

Postuar: 19/09/2017 - 07:33

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe në gjykatën angleze. Kur kapesh i dehur në timon rrezikon patentën dhe kjo i ndodhi edhe sulmuesit Uejn Runi. Sulmuesi dënohet me dy vjet heqje patente. Gjykata britanike nuk e ka kursyer aspak sulmuesin e Everton, i cili më datë 1 shator është arrestuar nga policia për drejtim automjeti në gjendje të dehur. Në momentin e ndalimit, Runi iu nënshtrua testeve të alkoolit, nga ku u konstatua se 31-vjeçari kishte konsumuar alkool mbi normat e lejuara. Trupi gjykues vendosi ta dënonte ish-futbollistin e Mançester Junajtid me dy vjet heqje patente dhe një gjobë prej 170 mijë sterlinash. Në dëshminë e tij, sulmuesi nuk bëri aspak oponencë, duke pranuar akuzën e ngritur. Gjithashtu, ai u kërkoi ndjesë të gjithë mbështetësve të tij, familjarëve dhe trajnerit të Everton Koeman, duke i premtuar se një veprim i tillë nuk do të përsëritet më. Sipas asaj që raportojnë mediat britanike, Runi në momentin e arrestimit ishte nën shoqërinë e një modeleje (Simpson). Krahas dënimit të dhënë nga gjykata, sulmuesi pritet të ndëshkohet edhe nga drejtuesit e Everton me gjobë. Një periudhë e errët kjo për Runi, i cili krahas mungesës së rezultateve pozitive me Everton, problemeve familjare, i bashkohen edhe vështirësitë ligjore.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 14

Lajme nga e njejta kategori

Shorti i Europa League: Milan-Arsenal, finalja e parakohshme…

Postuar: 23/02/2018 - 15:45

Është hedhur sot në Lyon të Francës shorti për 1/8-t e finaleve të Europa League, në qytetin ku do të luhet edhe finalja e këtij edicioni të “kupës së vogël”.
Bilbao, një polic i vdekur dhe përplasje të përgjakshme mes tifozëve të Athletico-s dhe Spartak Moska

Postuar: 23/02/2018 - 15:41

Qyteti i Bilbaos ishte dje skena e një përleshje të ashpër mes tifozëve të Athletico Bilbao-s dhe Spartak Mosca.
 

Postuar: 23/02/2018 - 09:01

Mauro Ikardi do të largohet në verë nga Interi dhe besohet se Paris Saint Germain dhe Reali i Madridit janë në garë për shërbimet e tij.

Postuar: 23/02/2018 - 08:58

Skënderbeu do të presë të shtunën Partizanin, në kuadër të javës së 21-të të Kategorisë Superiore, një ndeshje që konsiderohet edhe si vendimtare për Partizanin dhe objektivat e

Postuar: 23/02/2018 - 08:54

Mërgim Mavraj është mbrojtësi kryesor i kombëtares tonë dhe pas tërheqjes së Lorik Canës nga futbolli i luajtur, ai është shndërruar në pikën referuese në qendër të mbrojtjes, d

Postuar: 22/02/2018 - 22:12

Pasi trajneri i Vllaznisë, Ernes Gjoka, u sulmua me thikë nga një person me kapuç, ka reaguar edhe klubi i Partizanit.

Postuar: 22/02/2018 - 21:05

Trajneri i Vllaznisë Ernest Gjoka, ka dhënë dëshminë e tij në polici në lidhej me ngjarjen.