BREAKING NEWS

“Kush e furnizon Monikën?”, Frrok Çupi plas ‘bombën’ për Ilir Metën dhe ngre alarmin për atë që pritet të ndodhë pas 24 korrikut: Hetimet kanë ardhur në dorën e...

“Kush e furnizon Monikën?”, Frrok Çupi plas
x
BREAKING NEWS

Ben Andoni paralajmëron ‘tërmet’ në Partinë Demokratike, tregon a do ketë bashkim PD-LSI: Do hanë kokat e tyre e më pas radhën e ka...

Ben Andoni paralajmëron ‘tërmet’ në Partinë
x
BREAKING NEWS

LSI drejt fundosjes? Fatos Klosi paralajmëron lëvizjen që do bëjë Ilir Meta

LSI drejt fundosjes? Fatos Klosi paralajmëron lëvizjen që do
x
BREAKING NEWS

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas deklaratën e fortë, zbulon për çfarë i është dhënë garanci Metës dhe Kryemadhit

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret LSI-në: Meta nuk do ketë kohë për...

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret
x
BREAKING NEWS

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillimet e reja: Nuk janë kaq të qetë sa duken!

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me
x
BREAKING NEWS

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në histori që do të përjetojë Evropa, ja dy planet e frikshme që po përgatit Putin, Zelensky alarmon botën

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës, rruga Kardhiq-Delvinë aferë e pastër korruptive

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës,
x

Sport

Ultrasit e Interit kundër sulmuesit Romelu Lukakut: “Tradhtia nuk falet”

Ultrasit e Interit kundër sulmuesit Romelu Lukakut: “Tradhtia nuk

Interi ka në plan të afrojë së shpejti dy lojtarë të mëdhenj, Paulo Dibalën që është ndarë nga Juventusi si dhe belgun Romelu Lukaku

Interi ka zyrtarizuar zgjatjen e kontratës me trajnerin Simone Inzagi dhe dëshiron të lerë gjurmë në sezonin e ri. Në fokusin e klubit janë disa lojtarë të spikatur në treg, midis të cilëve dhe ish-sulmuesi i zikaltërve, aktualisht i Çelsit, belgu Romelu Lukaku. Nga ana tjetër, klubi i Interit po punon për afrimin sa më parë të sulmuesit argjentinas Paulo Dinala, i cili është ndarë nga Juventusi dhe po shqyrton ofertat. Sipas medieve sportive italiane, vetëm zyrtarizimi mungon në lidhje me rikthimin e Romelu Lukakut tek Interi. Sulmuesi belg veshi fanellën zikaltër në vitet 2019-2021, duke 47 gola në Serie A e duke fituar titullin kampion në sezonin e dytë. Verën e kaluar kërkoi rikthimin te Çelsi, që shpenzoi 113 milionë euro në arkat e Interit për t’i dhuruar sulmuesin belg trajnerit Thomas Tuhel. Tifozët e Interit nuk e pritën mirë largimin e tij, por tashmë janë gati të bëjnë përsëri tifozllëk për të. “Curva Nord”, grupimi më i madh që mbështet skuadrën e Simone Inzagit, ka reaguar me një postim në faqen zyrtare rreth rikthimit të 29-vjeçarit. “Meqenëse rikthimi i Lukakut në Inter është shumë i mundshëm, disa pika duhen bërë të qarta: “Curva Nord” mbështet Interin dhe nuk do të bëjë asnjë lloj kundërshtimi për lojtarin (pavarësisht sjelljes së verës së kaluar); duke pasur parasysh këtë, askush nuk duhet të shkojë për ta pritur me shalle ose pankarta të “Curva Nord” ose të grupimeve që e përbëjnë atë; gjithçka që përfundimisht do të bëhet ndaj tij në të ardhmen do të duhet ta fitojë në fushë me përulësi dhe djersë. Ai u mbështet dhe u trajtua si Mbret, tani është thjesht një si shumë të tjerë. Gjithashtu duhet të jetë e qartë për të gjithë se ne kurrë nuk do të brohorasim kundër Lukakut nëse ai e vesh sërish fanellën e Interit. Jemi dhe duhet të mbetemi Zemër – Shpirt – Grintë – Interizëm. U Mërzitëm shumë nga tradhtia e Lukakut. Me kalimin e kohës ekziston mundësia t’ia falësh një gjë të tillë një lojtari, por tradhtia mbetet”, lexohet në postimin e ultrasve zikaltër. Një qëndrim i tillë tregon qartë se inati i tifozëve zikaltër me Lukakun nuk ka kaluar ende e nuk është harruar. Përkundrazi, ai mund të jetë objekt i sulmit të tyre dhe kjo mund ta penalizojë atë të kthehet në një futbollist lider e një idhull për tifozët. Vlen të kujtohet këtu se tek Çelsi Lukaku kaloi shumë peripeci e dëmtime dhe statistikat e tij sezonale mund të konsiderohen të dështuara, prandaj dhe lëvizja larguese nga Çelsi mund të quhet e kryer tashmë dhe vetë lojtari dëshiron Serinë A italiane.