Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

United i ikën fitorja nga duart kundër Chelsea-it, plas sherri në fund të ndeshjes me trajnerin

Postuar: 20/10/2018 - 16:17

Manchester United është ndalur në barazim 2-2 në përballjen plot emocione dhe spektakël në “Stamford Bridge”.Skuadra e drejtuar nga tekniku portugez, Jose Mouriho u ndëshkua në minutën e fundit të shtesës, të gjashtë-n nga Barkley.Një gol që ngriti në këmbë stadiumin e bluve të Londrës, por nga ana tjetër shkaktoi ‘sherr’ mes teknikut portugez dhe gjyqtarit të kartërt të takimit, që akordoi 4 minuta shtesë.

Tensioni u ndje edhe në fushën e lojës mes lojtarëve në fund të takimit, por gjithçka u mbyll me një barazim 2-2 pas vërshëllimes së gjyqtarit Mike Dean.Rudiger i dha avantazhin skaudrës në minutën e 21-të të sfidës, duke mbyllur pjesën e parë 1-0.Por, gjithçka ka ndryshuar në të dytën kur miqtë barazojnë me Martial, i cili nuk vonon të dyfishojë shifrat dhe të kalojë skuadrën në epërsi.Kur dukej se tashmë Mourinho mund të merrte frymë lirisht pas kësaj fitoreje, në minutën e fundit të shtesës Barkley barazon shifrat.

Members of coaching staff from both sides crowded round as tensions flared in the closing stages of the game

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/03/2019 - 12:16

Sitata te kombëtarja nuk është aspak e mirë dhe aktualisht jemi pa trajner pas shkarkimit të Kristian Panuçit.Sot, kuqezinjtë luajnë përballë Andorrës në transfertë dhe ekipi do drejtohet nga Ervin Bulku.

Postuar: 25/03/2019 - 09:43

Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane ka deklaruar se Marco Asensio nuk do të largohet nga klub

Postuar: 25/03/2019 - 08:11

 Javën e ardhshme është programuar të zhvillohet një takim mes Napoli-t dhe menaxherit të El

Postuar: 25/03/2019 - 07:11

Në Andora do të jetë një Shqipëri ndryshe.

Postuar: 24/03/2019 - 23:24

Ish-lojtari i Partizanit dhe i Shqipërisë Ledio Pano i ftuar në emisionin “Sport News&rdquo

Postuar: 24/03/2019 - 22:44

U luajtën në orën 20:45, pesë takimet e vlefshme për eliminatoret e Europianit 2020.

Postuar: 24/03/2019 - 22:43

Ish-futbollisti i Kombëtares, Salvator Kaçaj, i ftuar në emisionin “Sport News Plus”,