United i ikën fitorja nga duart kundër Chelsea-it, plas sherri në fund të ndeshjes me trajnerin

Postuar: 20/10/2018 - 16:17

Manchester United është ndalur në barazim 2-2 në përballjen plot emocione dhe spektakël në “Stamford Bridge”.Skuadra e drejtuar nga tekniku portugez, Jose Mouriho u ndëshkua në minutën e fundit të shtesës, të gjashtë-n nga Barkley.Një gol që ngriti në këmbë stadiumin e bluve të Londrës, por nga ana tjetër shkaktoi ‘sherr’ mes teknikut portugez dhe gjyqtarit të kartërt të takimit, që akordoi 4 minuta shtesë.

Tensioni u ndje edhe në fushën e lojës mes lojtarëve në fund të takimit, por gjithçka u mbyll me një barazim 2-2 pas vërshëllimes së gjyqtarit Mike Dean.Rudiger i dha avantazhin skaudrës në minutën e 21-të të sfidës, duke mbyllur pjesën e parë 1-0.Por, gjithçka ka ndryshuar në të dytën kur miqtë barazojnë me Martial, i cili nuk vonon të dyfishojë shifrat dhe të kalojë skuadrën në epërsi.Kur dukej se tashmë Mourinho mund të merrte frymë lirisht pas kësaj fitoreje, në minutën e fundit të shtesës Barkley barazon shifrat.

Members of coaching staff from both sides crowded round as tensions flared in the closing stages of the game

Total votes: 5

Postuar: 15/11/2018 - 19:08

Ish-ylli i skuadrës së Barcelonës, Alex Song tregoi së fundmi për tmerrin që kaloi te skuadra ruse e Rubin Kazan.

Postuar: 15/11/2018 - 11:00

Ditën e djeshme qarkulloi në të gjitha mediat se duart e mafias italiane janë në tregun e basteve

Postuar: 15/11/2018 - 08:59

Granit Xhaka është një ndër futbollistët me origjinë shqiptare, që kanë shkëlqyer në arenën ndërk

Postuar: 15/11/2018 - 07:20

Rivaliteti midis Hoze Murinjos dhe Pep Guardiolës dihet.

Postuar: 15/11/2018 - 07:18

Qeveria mori dje vendim për kriteret, mënyrën e shpërblimit dhe përfitimin e trajtimit për përgat

Postuar: 15/11/2018 - 07:16

Shqipëria do të luajë mbrëmjen e së shtunës në stadiumin “Loro Boriçi” ndaj Skocisë,

Postuar: 14/11/2018 - 22:02

Legjenda argjentinase e futbollit, Diego Armando Maradona, në një intervistë të dhënë për mediet,