BREAKING NEWS

KAS i dha goditjen e fuqishme pak minuta më parë, reagon 'dhëmbë për dhëmbë' Sali Berisha: Ja kush ka dhënë urdhër

KAS i dha goditjen e fuqishme pak minuta më parë, reagon
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa rrëfen pazaret e fshehta: Ja si Fatos Nano ia dha fitoren Sali Berishës më 22 mars 1992, puçi që bënë me ndihmën e Ramiz Alisë dhe roli sekret i CIA që tronditi politikën

Muharrem Xhafa rrëfen pazaret e fshehta: Ja si Fatos Nano ia dha fitoren
x
BREAKING NEWS

Kaq ishte 'lufta'! KAS merr vendimin përfundimtar: Ja kush do e udhëheqë PD-në në zgjedhjet e 14 majit. Publikohet DOKUMENTI

Kaq ishte 'lufta'! KAS merr vendimin përfundimtar: Ja kush do e
x
BREAKING NEWS

Gërdeci/ Gjykata e Posaçme jep vendimin për Fatmir Mediun

Gërdeci/ Gjykata e Posaçme jep vendimin për Fatmir Mediun
x
BREAKING NEWS

Nis seanca për Fatmir Mediun. Zbardhen kërkesat e SPAK dhe avokatëve

Nis seanca për Fatmir Mediun. Zbardhen kërkesat e SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Aferat e Kryemadhit me oligarkët rusë vetëm ‘maja e ajsbergut’, Meta-Berisha fshehin miliona euro pasuri të pajustifikuara nëpër botë, ja pronat e tyre sekrete në Shqipëri që pritet të sekuestrohen

Frrok Çupi: Aferat e Kryemadhit me oligarkët rusë vetëm
x
BREAKING NEWS

U dënua me 21 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit, Izet Haxhia bën rekurs në Gjykatën e Lartë, ja saga 24-vjeçare e përplasjeve të tij me Berishën dhe tentativa për ta eliminuar në 2019 kur do padiste ish-kryeministrin 

U dënua me 21 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit, Izet Haxhia
x
BREAKING NEWS

‘Mall Holande mo lale, s’mbaj gjo të keqe unë mor burrë’, zbërthehen prapaskenat e shitjes së drogës në Tiranë! Si ‘cjapi te kasapi’ te i infiltruari i policisë (BISEDA)

‘Mall Holande mo lale, s’mbaj gjo të keqe unë mor
x

Sport

Uzuni shkëlqen me dy gola, performanca pozitive për legjionarët. Mësoni notat e tyre për fundjavën që lamë pas

Uzuni shkëlqen me dy gola, performanca pozitive për legjionarët.

Një tjetër fundjavë pozitive e lënë pas për legjionarët shqiptarë, të cilët kanë dhënë performanca mjaft të mira me skuadrat e tyre duke marrë dhe vlerësime të larta.

Portali i njohur i statistikave “Sofascore” sjell për lexuesit notat e pesë më të vlerësuarve.

Vendin e parë e mban Myrto Uzuni, i cili u rikthye nga dëmtimi me dy gola të shënuar kundër Andorras në La Liga 2. Për këtë performancë ai është vlerësuar me notën 8.4.

Sulmuesi i Kombëtares ndiqet nga Berat Gjimshiti. Mbrojtësi kuqezi luajti si titullar për Atalantën në sfidën me Sampdorian, duke ndihmuar skuadrën që ta mbajë portën e paprekur dhe për këtë është vlerësuar me notën 7.7.

Vendin e tretë e mban Enea Mihaj, me notën 7.3. Mbrojtësi shqiptar luajti për 90 minuta në fitoren që Famalikao arriti përballë Estoril, me 24-vjeçarin që gjithashtu ndihmoi skuadrën të mbante portën e paprekur.

Një tjetër mbrojtës është në listën e 5 më të vlerësuarve. Me notën 7.2, Jorgo Pëllumbi mban vendin e katërt. 22-vjeçari ndihmoi skuadrën e tij, Varazdin, që të arrinte një fitore përballë Slaven Belupo, duke e mbajtur portën e paprekur.

Me notën 7.0, Elhan Kastrati mban vendin e pestë. Portieri shqiptar luajti një rol të rëndësishëm në barazimin që Çitadela arriti në transfertë përballë Venecias, i cili u ndëshkua nga vetëm një penallti.