BREAKING NEWS

Lajm fantastik! Shkencëtarët bëjnë zbulimin e bujshëm: Ky ilaç i zakonshëm ul rrezikun e vdekjes nga koronavirusi

Lajm fantastik! Shkencëtarët bëjnë zbulimin e bujshëm:
x

Sport

Valtteri Bottas është piloti i ri i Mercedes

Valtteri Bottas është piloti i ri i Mercedes

Mercedes ka zyrtarizuar sot se piloti finlandez Valtteri Bottas do të jetë zëvendësuesi i Nico Rosberg te makina kampione.

Filnadezi, që deri vjet pilotonte makinën Williams, do të kalojë te Mercedes, duke firmosur një kontratë 1-vjeçare, por me opsionin për ta rinovuar atë. Bottas, 27 vjeç, ka garuar 72 gara në Formula 1 dhe ka përvojën e duhur për të zëvendësuar kampionin e botës Nico Rosberg, që u tërhoq nga garat pak ditë pasi u shpall kampion bote.