BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata Kushtetuese, a do të rrëzohen zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019 dhe a do të ketë zgjedhje të parakohshme?

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata
x
BREAKING NEWS

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron ndryshimin e MADH në Shqipëri

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron
x

Sport

Van Dajk nuk e kalon dëmtimin, humbet Europianin 2021

Van Dajk nuk e kalon dëmtimin, humbet Europianin 2021

Një lajm aspak i mirë vjen për një prej mbrojtësve më të mirë në botë të viteve të fundit dhe shkak është dëmtimi i tij i rëndë që kërkon ende shumë kohë për tu rikuperuar. Kështu, pasi humbi të gjithë sezonin me Liverpulin për shkak të atij dëmtimi në derbin ndaj Evertonit 18 tetorin e kaluar, Virgjil Van Dajk nuk do jetë pjesë as e Europianit të kësaj vere me përfaqësuesen holandeze dhe do të jetë pikërisht ai mungesa e madhe e kombëtares portokalli. Ndërhyrja makabre e portierit të Everton Jordan Pickford ende nuk është lënë pas nga gjigandi i prapavijës së Liverpulit i cili për të zbritur sërish në fushë duhet të presë sezonin e ardhshëm. Objektivi i 29-vjeçarit ishte rikuperimi për Euro 2020, por, për fat të keq, nuk ia ka dalë dot. “Fizikisht e ndjej që është vendimi më i mirë që të mos marr pjesë në Euro 2020. I gjithë fokusi im do të jetë të filloj fazën time të fundit të rikuperimit në fazën përgatitore me Liverpul, që të jem gati për sezonin e ri“, deklaroi një nga mbrojtësit më të fortë në planet. Liverpuli e ka vuajtur shumë mungesën e Van Dajk në këtë sezon me skuadrën e Jurgen Klop që mbrojtjen e ka patur pikën më të dobët pa holandezin dhe me shumë gjasa do të mbetet jashtë Champions League për sezonin e ardhshëm. Ndërkohë, për trajnerin e Liverpulit, Jurgen Klop, Mançester Siti është skuadra më e mirë në botë, kurse Guardiola trajneri më i mirë. Mançester Siti është rikthyer të dominojë këtë sezon në Premierligë, derisa ditë më parë shkroi historinë duke u kualifikuar në finale të Ligës së Kampionëve. Talenti shqiptar i shënon gol të bukur Dinamo Zagrebit. Pep Guardiola ka ndërtuar një skuadër kampionësh që ia ka lakmi edhe rivali i tij, Jurgen Klop. “Siti ka trajnerin më të mirë në botë. Ka skuadrën më të mirë dhe trajnerin më të mirë, është një formulë e mirë suksesi”, tha ai. Siti tashmë e ka fituar Kupën dhe Premierligën në Angli, derisa synon edhe trofeun e Champions League që me 29 maj do ta kërkojë atë në përballjen me Çelsin. Po ashtu, trajneri i Liverpulit, Jurgen Klop, ka mbrojtur kolegun e tij të Mançester Junajtid, Ole Gunar Solskjaerin, që u kritikua pas humbjes të mërkurën mbrëma nga Leicester Siti, për shkak se ndërroi pothuajse gjithë 11-shen startuese. Orari i ngjeshur ditëve të fundit për “Djajtë e Kuq” shtyri që Solskjaer t’i pushojë ata që e dërguan Junajtid deri në finale të Europa League dhe të luajë me rezervista. Ai u kritikua që bëri aq shumë rrotacione, por Klopp i ka dal në mbrojtje duke thënë se do të vepronte njëjtë. Madje, sipas Klop, ata që duhen të fajësohen janë ata që nuk kujdesen për futbollistët dhe të bëjnë një kalendar të tillë. “Formacioni i Mançester Junajtid ishte ai që unë prisja. Ata luajnë të dielën, të martën dhe të enjten. Ky është një krim. Nuk është faji i Ole dhe i lojtarë të tij. Edhe unë do të kisha bërë të njëjtën gjë”, tha trajneri Jurgen Klop mes të tjerash në konferencën e zakonshme për shtyp që dha dje nga ambientet e klubit të Liverpulit.