BREAKING NEWS

Mjekësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë të re doktoresha e njohur (Emri)

Mjekësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë
x

Sport

Vdekja e legjendës së futbollit shokoi gjithë botën, avokati i Maradonës nxjerr prapaskenat e forta: Kriminale! Ambulanca erdhi me vonesë! Të nisin menjëherë hetimet...

Vdekja e legjendës së futbollit shokoi gjithë botën, avokati

Matias Morla avokati i ish-kampionit të botës ka lëshuar së fundmi një deklaratë të fortë. Ai ka akuzuar ashpër vonesën e ambulancës për të mbërritur te shtëpia e Diego Armando Maradonës.

Avokati, agjenti dhe miku i “Pibe de Oro” bëri denoncimin e tij me një deklaratë zyrtare të lëshuar në rrjetet sociale.

"Ambulanca zgjati më shumë se gjysmë ore për të mbërritur, e cila ishte kriminale. Sa i përket raportit të Prokurorisë Publike të San Isidro, është e pashpjegueshme që për 12 orë shoku im nuk kishte përkujdesje ose kontrolle nga personeli shëndetësor i dedikuar për këto qëllime. Ky fakt nuk duhet të neglizhohet dhe unë do të kërkoj që pasojat e kësaj vdekje të hetohen deri në fund. Ndërsa Diego më tha: ‘Ti je ushtari im, vepro pa mëshirë.’ Pastaj lamtumira për mikun e tij: “Sot është një ditë dhimbjeje e thellë, trishtimi dhe reflektimi. Ndiej në zemrën time largimin e mikut tim, të cilin e kam nderuar me besnikërinë dhe mbështetjen time deri në ditët e fundit të tij. Për të përcaktuar Maradonën në këtë moment të hidhërimit dhe dhimbjes së thellë mund të them se ai ka qenë një person i mirë, ai ishte futbollisti më i mirë në të gjithë historinë e futbollit dhe ishte një person i ndershëm", shkruan ai.