Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vdekja e Presidentit të Leicesterit/ Hetuesit zbulojnë shkakun e rrëzimit të helikopterit

Postuar: 06/12/2018 - 16:53

Hetuesit kanë zbuluar shkakun pas rrëzimit të helikopterit që vrau pronarin e Leicester Vichai Srivaddhanaprabha dhe katër të tjerë gjashtë javë më parë.

Sipas Degës së Hetimeve të Aksidenteve Ajrore, një mekanizëm që lidh pedalet e pilotit me majën e rotorit të bishtit u shkëputën, duke çuar në aksident, shkruan SP.

“Provat e grumbulluara deri tani tregojnë se humbja e kontrollit të helikopterit është rezultat i boshtit të kontrollit të aktorit të rotorit të bishtit duke u shkëputur nga mekanizmi i levave të rrotullimit“, thuhet në raportin special.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/03/2019 - 22:03

Është mbyllur me rezultatin 2-2 ndeshja mes Kosovës dhe Danimarkës. 
 
Danezët arritën të barazonin vetëm në minutën e parë shtesë me Pierre-Emile-Hojbjerg. 

Postuar: 21/03/2019 - 22:00

Mediat kosovare raportonin sonte çudinë e deputetit të Nismës për Kosovën, Milaim Zeka I cili k

Postuar: 21/03/2019 - 20:57

 Vetëm një gjobë për Ronaldon. Tifozët bardhezinj mund të marrin frymë të çliruar.

Postuar: 21/03/2019 - 19:09

 Trajneri i kombëtares shqiptare Christian Panucci në prag të takimit me Turqinë ka përsërit

Postuar: 21/03/2019 - 19:05

Propabiliteti që kompeticioni UEFA Champions League të mos ekzitojë më është i lartë.

Postuar: 21/03/2019 - 18:10

 Bashkë me trajnerin Panuçi, në konferencë për shtyp ishte edhe mbrojtësi i Napolit, Elseid

Postuar: 21/03/2019 - 17:50

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, italiani Kristian Panuçi, ka dalë përpara mediave në konfere