BREAKING NEWS

Shqipëria "shkundet" nga tërmeti, ja epiqendra dhe magnituda

Shqipëria "shkundet" nga tërmeti, ja epiqendra dhe magnituda
x
BREAKING NEWS

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/ Artan Hoxha flet me emra dhe plas ‘bombën’: Do goditet shumë lartë! SPAK më ka thirrur dhe mua të dëshmojë për këtë dosje!

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/
x
BREAKING NEWS

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë që përfundoi të shoqëruar në polici/ Reagon ‘flakë për flakë’ UKV, sqaron gjithë situatën

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë
x
BREAKING NEWS

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të amerikanëve, Berisha paralajmëron me shkarkimin e kreut të PD, Fieri sfida e radhës

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të
x
BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon ish-kryeministrin se po tenton grusht shteti brenda partisë

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon
x

Sport

Vdes ish-mbrojtësi i Francës, 39 vitet e fundit të jetës i ka kaluar në koma

Vdes ish-mbrojtësi i Francës, 39 vitet e fundit të

Është ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare ish-mbrojtësi i Francës, Jean-Pierre Adams.

Ky i fundit, ka kaluar 39 vitet e fundit të jetës në koma, pas një gabimi gjatë anestezisë në një spital të Lonit në vitin 1982, ku po i nënshtrohej një operacioni në gju. Gjatë karrierës së futbollist, Adams ka luajtur për ekipe si PSG, Nimes dhe Nice.

Një gjykatë në Lion vendosi që mjekët ishin fajtorë për dëmtim pa dashje. Bashkëshortja e tij, Bernadette kishte hedhur gjithmonë poshtë mundësinë e eutanazisë, edhe pse kishte shumë njerëz, mes tyre edhe ish-kolegë të Adams, të cilët thoshin se nuk ia vlente të jetonte në atë mënyrë.

Vdes ish-mbrojtësi i Francës, 39 vitet e fundit të