Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vdes në fushë sportisti i njohur, tifozët shohin tmerr me sy(Foto)

Postuar: 20/03/2019 - 19:52

Lojtari portugez Fabio Mendes ka vdekur në fushën e lojës nga një atak kardiak.Gjatë ndeshjes mes Portimonense dhe Sao Joao, lojtari Fabio Mendez ka rënë në tokë , ku në mënyrë të menjëhershme ka humbur jetën. Ai ka qëndruar i shtrirë në mes të fushës për rreth 13 minuta. E gjithë kjo ka qënë një skenë e tmerrshme jo vetëm për shokët e skuadrës por dhe për tifozët që ishin duke ndjekur ndeshjen.

Presidenti i Federatës Portugeze të Futbollit, Fernando Gomes u ka shprehur ngushëllimet skuadrës së tij, familjarëve dhe gjithë kolegve dhe miqve të futbollistit 28-vejçar.

Lojtari protugez me shpejtësi është dërguar drejtë spitalit por është njoftuar se ai ka ndërruar jetë para se të mbërrinte atje.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/04/2019 - 07:47

Edoardo Reja u prezantua pak ditë më parë në krye të përfaqësueses së Shqipërisë, duke premtuar të bëjë më të mirën në krye të kuqezinjve dhe të sjellë një atmosferë ndryshe në krye të skuadrës, e cila u shthur gjatë

Postuar: 20/04/2019 - 07:44

Trajneri i Partizanit, Skënder Gega, doli dje para gazetarëve për të dhënë mendimet e tij rreteh

Postuar: 19/04/2019 - 19:50

Një person i cili përdorte identitetin Clement Turpin është vënë në pranga nga policia franceze p

Postuar: 19/04/2019 - 11:29

Jo më larg se para disa ditësh është zyrtarizuar trajneri i ri i Kombëtares,Edoardo Reja.

Postuar: 19/04/2019 - 09:57

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Granit Kaloshi vendosi të heqë përfundimisht dorë nga futbolli

Postuar: 19/04/2019 - 07:19

Liga e Europës dhuroi emocione të forta mbrëmë, por dukshëm shkuan në gjysmëfinale pretendentët,