BREAKING NEWS

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e fortë: Duan të heqin Edi Ramën

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së reagon mbi çështjen "McGonigal": Rama nuk mund të jetë kryeministër i shqiptarëve

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e skandalit “Mcgonigal” dhe hedh dyshime të forta: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar ish-agjentin e FBI-së, nuk jap detaje për çfarë biseduam, por..

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar
x
BREAKING NEWS

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu zbulon politikanin e lartë: Ka marrë një goditje të fortë politike dhe mediatike

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu
x
BREAKING NEWS

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon ashpër: Edi Rama nuk mund të shpëtojë, shkatërroi imazhin e Shqipërisë

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon
x
BREAKING NEWS

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e ndajnë atë nga Berisha

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e
x
BREAKING NEWS

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet ashensori me njerëz brenda në Tiranë

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet
x

Sport

Veliaj paralajmëron se “Selman Stërmasi” do të bëhet si “Air Albania”

Veliaj paralajmëron se “Selman Stërmasi” do të

Pallati i Sportit është një nga impiantet sportive që prej shume kohesh ndodhet në gjendje të mjerueshme. Kushtet për sportistët dhe të pasionuarit e sportit janë të detyruar të ushtrojnë aktivitetin e tyre në kushte aspak normale. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj, për të disatën herë deklaroi se shumë shpejt do të nisë puna për rindërtimin e këtij impianti, duke qenë i vetëdijshëm për gjendjen e tij. Një premtim i përsëritur nga ana e Veliajt, i cili ashtu si disa vite me parë, ashtu si dhe para disa muajsh, përsërit që do të nisë puna për të njëjtin institucion. Numri një i Bashkisë theksoi se dhe me stadiumin “Selman Stërmasi” do të ketë një projekt që do e kthejë si prioritet në një zone shumëdimensionale plus dhe një fushë e gjelbër futbolli. “Duam të fillojmë edhe për pallatin e ri të sportit. Është një hangar, jam i sigurt se edhe aty do plasë histeria. Ju lutem, më ndihmoni, jo s’e kam nevojë dhe ngelem vetëm me lukuninë e gjithologëve, por sepse ndihmon sektorin tuaj. Njerëzit thonë: ‘Është një hangar, ka qenë vendi ku rrinin avionët e kohës së Italisë’. U adaptua në vitet e komunizmit për të patur një arenë sportive, po është komplet e degraduar. Më mirë se sa ta presim histerinë, t’i dalim përpara dhe të themi: ‘O njerëz, nuk mund të luajmë në hangar në vitin 2023, qyteti europian i sportit’. E njëjta gjë edhe me stadiumin ‘Selman Stërmasi’. Duam të bëjmë aty një tjetër hapësirë, të ngjashme me Arenën Kombëtare. Filozofia e arkitektit dhe qeverisë shqiptare ishte të mos kemi një stadium me ca shërbime që përdoret një herë në javë. Përkundrazi, të kemi një hapësirë që e përdorim 24/7, me biznese, restorante, bare, radio, televizione, portale, plus edhe një fushë e gjelbër ku luhet futboll. Të njëjtën gjë duam ta bëjmë te zona e stadiumit ‘Selman Stërmasi’, sepse një nga zonat më kurative të Tiranës nuk e ka një ambient të tillë”, deklaroi Veliaj.