BREAKING NEWS

Koronavirusi në Shqipëri / 15 të vdekur në 24 orët e fundit, 594 raste të reja me Covid, shërohen 984 qytetarë

Koronavirusi në Shqipëri / 15 të vdekur në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

Vrau policin në Lezhë, Aldi Rama niset me urgjencë drejt Tiranës, ja si paraqitet gjendja e tij shëndetësore

Vrau policin në Lezhë, Aldi Rama niset me urgjencë drejt
x
BREAKING NEWS

U raportua se vrau veten, policia jep njoftimin zyrtar për Aldi Ramën

U raportua se vrau veten,  policia jep njoftimin zyrtar për Aldi Ramën
x
BREAKING NEWS

SPAK zbarkon në këtë qytet, bastisen zyrat e Arsimit

SPAK zbarkon në këtë qytet, bastisen zyrat e Arsimit
x
BREAKING NEWS

Merr fund aksioni/ Prej 5 orësh po ndiqej nga policia, autori i ekzekutimit të oficerit të policisë në Lezhë bën aktin e rëndë

Merr fund aksioni/ Prej 5 orësh po ndiqej nga policia, autori i ekzekutimit
x
BREAKING NEWS

Jep dorëheqjen drejtori i "Shefqet Ndroqit", kjo është mjekja e njohur që zë vendin e tij (EMRI)

Jep dorëheqjen drejtori i "Shefqet Ndroqit", kjo është
x
BREAKING NEWS

Dëshmia që po ndryshon pistën e hetimeve/ Ishte me nënkomisarin e vrarë, Shefi i Krimeve në Policinë Lezhë jep detajet për ngjarjen tragjike: Po kërkonim të arrestonim dikë tjetër që kishte plagosur më herët... (EMRI)

Dëshmia që po ndryshon pistën e hetimeve/ Ishte me
x
BREAKING NEWS

Ekzekutimi i nën/komisarit të Policisë, reagon menjëherë Yuri Kim

Ekzekutimi i nën/komisarit të Policisë, reagon
x

Sport

Vendimi/ Interi shkarkon Stramaçionin

Vendimi/ Interi shkarkon Stramaçionin

Andrea Stramaçioni nuk do të jetë më trajneri i Interit. Ajo që jepej si e sigurt pavarësisht se mungonte zyrtarizimi ka ndodhur ditën e enjte ku klubi zikaltër i ka komunikuar nëpërmjet drejtorit sportiv Branka shkarkimin nga detyra si trajneri i zikaltërve. Tani është për tu zgjidhur edhe çështja e kontratës ku trajneri 37-vjeçar ishte i lidhur me Interin deri në vitin 2015. Vështirë të mendohet se Stramaçioni do të pranojë ndarjen konsensuale ndaj lëvizja e radhës i takon presidentit Morati i cili fillimisht duhet të zgjidhë çështjen e trajnerit aktual përpara se të bëjë zyrtarizimin e Valter Mazarit si teknikun e ardhshëm të Interit që mendohet se do të bëhet ditën e hënë. Pas një periudhe këshillimesh padroni i Interit ka marrë këtë vendim të dhimbshëm pasi ka qenë vetë ai që e ka zgjedhur dhe mbështetur trajnerin e ri roman por me frikën se mund të rrezikonte shumë nëse edhe sezoni i ri do të niste në një mënyrë jo pozitive. Stramaçioni që mori drejtimin e Interit më 26 mars të 2012 pas shkarkimit të Klaudio Ranierit e ka drejtuar skuadrën zikaltër në 65 ndeshje në të gjitha kompeticionet duke regjistruar 31 fitore, 11 barazime dhe 23 humbje.