BREAKING NEWS

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare këngëtares Dua Lipa

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare
x
BREAKING NEWS

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha zbulon arsyen pse u largua nga parlamenti

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha
x
BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x
BREAKING NEWS

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin Kurti ‘thumbon’ Ramën në 110-vjetorin e pavarësisë: Të përfshihemi në çështjet e njëri-tjetrit, por jo për të penguar

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe bën thirrjen e fortë: Serbia po blen armatime, të ndalojmë menjëherë influencën ruse dhe kineze

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë ‘bën të gjallë’ Bashën

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë
x
BREAKING NEWS

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet Shqipëri-Kosovë, nis seanca e përbashkët

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet
x
BREAKING NEWS

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë reshje bore, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë
x

Sport

Vendimi/ Shirit në krahë me ngjyrat e LGBT, kapitenët lejohen nga FIFA

Vendimi/ Shirit në krahë me ngjyrat e LGBT, kapitenët lejohen nga

Mbështetja për komunitetin LGBT vijon në forma të ndryshme. Në fakt, mbajtja e shiritit të kapitenit me mbishkrimin “One Love” në Botërorin e Katarit, vazhdon të krijojë polemika dhe debate të shumta. Shtatë kombëtare (Anglia, Uellsi, Holanda, Gjermania, Belgjika, Danimarka dhe Zvicra) kanë reaguar me një deklaratë të përbashkët, duke theksuar se nuk do bien pre e kërcënimeve me ndëshkimin e kapitenëve me karton të verdhë. “Kam folur me autoritetet më të lartë në vend dhe më është konfirmuar se të gjithë janë të mirëpritur”, deklaroi Gianni Infantino, presidenti i FIFA-s. Qeveria Botërore e Futbollit ka marrë një vendim zyrtar që lejon kapitenët e Kombëtareve të mbajnë në krah shiritin me mbishkrimin “Jo diskriminimit”. Një gjë e tillë ishte vendosur të lejohej nga ndeshjet çerekfinale në vazhdim, por kapitenët do kenë mundësinë ta mbajnë në krah që në sfidat e para të fazës së grupeve.