Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vendoset logoja e ‘Air Albania’ në stadiumin Kombëtar, zbulohet vendimi i papritur i FSHF-së para ndeshjes me Francën

Postuar: 15/11/2019 - 09:16

Stadiumi i ri Kombëtar duket se është gati për ndeshjen me Francën, pasi tashmë i është vendosur edhe logoja e emrit të ri “Air Albania Stadium”.

Pak ditë më parë u njoftua se është arritur akordi me kompaninë ajrore “Air Albania” për komercializimin e emrit të stadiumit Kombëtar, që do të zëvendësojë “Qemal Stafën” e dikurshëm. Mësohet se kjo kompani do të paguajë plot 650 mijë euro në vit për vendosjen e emrit.

Ndërkohë së fundmi FSHF ka marrë një vendim tepër interesant për sa i përket tribunave. Ato do të mbajnë emra futbollistësh, kryesisht atyre legjendarë, që kanë shkruar historinë në futbollin shqiptar.

Një vendim tepër interesant ky i Federatës Shqiptare të Futbollit, teksa çdo tribunë e stadiumit Kombëtar do të identifikohet me një emër futbollisti shqiptar.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 08:06

“Djajtë e kuq” fituan 2-1 përballë skuadrës së Pep Guardiolës, duke fituar kështu derbin e qytetit me “Sitiziens”, një fitore morali për Solskjaer

Postuar: 08/12/2019 - 08:03

Superiorja u rikthye dje në fushë, madje me rezultate surprizë dhe që u pasua me një ngjeshje ako

Postuar: 08/12/2019 - 08:00

Atletika po kalon orë të vështira, pasi në kryeqytet nuk kemi ende një pistë me tartan dhe të sta

Postuar: 07/12/2019 - 23:36

Lazio ka arritur të mposhtë me përmbysje skuadrën e Juventusit.

Postuar: 07/12/2019 - 17:13

Totenhemi është duke luajtur ndaj Bërnleit në shtëpi e vlefshme për xhiron e 16-të në Premier Lig

Postuar: 07/12/2019 - 07:22

Trajneri i Juventusit Mauricio Sarri, në një dalje për mediat ditën e djeshme tha për gazetarët s

Postuar: 07/12/2019 - 07:20

Partizani do të luajë këtë javë në Ballsh, përballë Bylisit, duke pasur objektiv trepikëshin që d