BREAKING NEWS

“Pa koment”,Rama poston foton nga takimi i Bashës dhe jep mesazhin e fortë

“Pa koment”,Rama poston foton nga takimi i Bashës dhe jep
x

Sport

VIDEO/ Kosova i shënon supergol Spanjës

VIDEO/ Kosova i shënon supergol Spanjës

Kosova zhvillon sfidën e dytë kualifikuese për Kampionatin Botëror, ‘Katar 2022’, ndërsa për kundërshtar e ka Spanjën në Estadio de La Cartuja të Sevillas.

Kosova ka ngushtuar epërsinë ndaj Spanjës në minutën e 70’.

Mesfushori, Besar Halimi, ka shfrytëzuar një dalje të gabuar të Simon duke shënuar një gol shumë të bukur nga distanca për 2-1. Menjëherë Spanja ka shënuar sërish duke e çuar rezultatin në 3 me 1.